Artykuł promocyjny. Zajmująca się produkcją i sprzedażą pojemników na odpady komunalne firma Contenur została wyróżniona nagrodą Acanthus Aureus podczas targów ochrony środowiska Pol-Eco-System 2016.

Nagroda Acanthus Aureus przyznawana jest przez Międzynarodowe Targi Poznańskie tym wystawcom, których stoisko jest najbardziej zgodne ze strategią marketingową firmy. W tym roku podczas targów Pol-Eco-System jednym z laureatów została firma Contenur produkująca i sprzedająca w Polsce pojemniki na odpady komunalne.

– Jesteśmy obecni w Polsce nie tylko poprzez siły sprzedażowe, ale również poprzez zakład produkcyjny, który funkcjonuje w Polsce już od czterech lat. Większość produktów, które sprzedawane są w naszym kraju pochodzi właśnie z polskiego zakładu produkcyjnego – mówi o strategii firmy Contenur jej dyrektor handlowy, Gabriel Grabowski.

Firma Contenur wskazuje również na to, że jej produkty są bardzo wysokiej jakości, która zawsze była priorytetem dla producenta. Wprowadzone ostatnio zmiany, np. przetłoczenia w pojemnikach dwukołowych, dodatkowo zwiększyły wytrzymałość produktów. Nie ograniczyło to jednak możliwości ich personalizowania poprzez zamieszczenie logotypu.

– Pojemnik nie musi być prostym produktem. Może posiadać wiele funkcjonalności jak chociażby pedały, którymi możemy podnosić pokrywę pojemnika bez konieczności brudzenia sobie rąk – informuje G. Grabowski. Firma Contenur posiada w ofercie również pojemniki z zamkiem grawitacyjnym, który utrudnia dostęp do pojemnika osobom niepowołanym, jednocześnie nie wpływając na pracę osób obsługujących pojazdy komunalne.

Jedną z podstawowych wartości dla Contenur jest rozwój międzynarodowy, stąd już w latach 90-tych firma rozpoczęła nowy etap dzięki otwarciu oddziałów w Portugalii, Włoszech i Wielkiej Brytanii, a w 2011 r. – również w Polsce.

Od tamtej pory Contenur kontynuował ekspansję międzynarodową oraz realizował różne projekty, których przykładem może być otwarcie zakładu produkcyjnego w Polsce w 2012 r. Fabryka w Mielcu jest drugim zakładem firmy Contenur na świecie i produkuje pojemniki przede wszystkim z myślą o rynku wschodnioeuropejskim.

Więcej na: contenur.pl