1 / 8

Artykuł promocyjny. Nadanie odpowiedniej temperatury surowcom ma dla wielu zakładów produkcyjnych decydujące znaczenie. Np. kiedy wymaga tego proces technologiczny lub gdy konieczna jest stała temperatura przechowywania danej substancji.

Nie zawsze konieczne jest użycie przemysłowej komory grzewczej – czasem wystarczy rozwiązanie dla jednej beczki w postaci przenośnej. W tym celu DENIOS oferuje praktyczne ogrzewacze do beczek i płaszcze grzewcze.

Ogrzewacze do beczek zostały stworzone z myślą o łatwym ich użyciu tam gdzie akurat jest potrzeba. Zapewniają rozgrzanie danej substancji w celu przygotowania do dalszej produkcji. Różne sposoby użycia nie stanowią problemu gdyż ogrzewacze występują w 3 rodzajach: podłogowa płyta grzewcza, płaszcz grzewczy lub kombinowane rozwiązanie: płyta grzewcza i płaszcz grzewczy.

Wersja kombinowana całkowicie zamyka ogrzewaną beczkę. W ten sposób ciepło jest dostarczane dookoła i następuje jego optymalne przekazanie. Podczas tworzenia tego rozwiązania wzięto pod uwagę maksymalnie efektywne przekazywanie ciepła tak aby robić to możliwie jak najszybciej. Konstrukcja jest stworzona z myślą o długotrwałej pracy w przemyśle. Jeśli trzeba tylko lekko pogrzać surowiec, wystarczy płyta grzewcza pod beczkę. To rozwiązanie stosuje się tam, gdzie nie potrzeba dużo ciepła. Ogrzewacz typu FH-M zapewnia natomiast równomierną dystrybucję ciepła na całej powierzchni beczki.

Wszystkie ogrzewacze DENIOS są bezstopniowo regulowane i wyposażone w elektroniczny termometr ze wskazaniem temperatury. Bezpieczeństwo obsługi zwiększa hydraulicznie zamykana klapa. W ten sposób uniknięto możliwości niekontrolowanego jej opadnięcia oraz zapewniono łatwość obsługi.

Uzupełnieniem oferty są „miękkie” płaszcze grzewcze od pojemności pojemników 30 l do 200 l, a także dla paletopojemników 1000 l.

Warstwa zewnętrzna składa się z pokrytego poliuretanem nylonu. Pomiędzy warstwą zewnętrzną a warstwą przekazującą ciepło znajduje się spiralny element grzewczy, dodatkowo zaizolowany powłoką silikonową. Zapewnia to efektywną izolację cieplną i zapobiega grzaniu na zewnątrz. Po jednym cyklu, płasze te nadają się natychmiast do kolejnego użycia, bez długiego czasu wychładzania. Łatwy montaż na pojemniku zapewniają plastikowe zatrzaski na końcu pasków. Ich długość można regulować, przystosowując tym samym płaszcz do różnych wielkości pojemników.

Gdy zachodzi potrzeba ogrzania większej ilości substancji albo proces wymaga stałego podgrzewania dużych ilości, najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest komora grzewcza. Czas ogrzewania oraz wydajność komory, dobierana jest indywidualnie dla każdego działania.

Tzw. ogrzewanie procesowe możemy zacząć już od jednej palety, czyli 2 beczek. Aż do 48 beczek w standardzie. Możliwe jest także ogrzewanie większych pojemników. Należy jednak wziąć pod uwagę wymagane temperatury w korelacji z materiałem, z jakiego pojemniki są wykonane. Standardowo jest to od 40 do 150 st. C. Jednak w razie konieczności, nawet do 300 st. Przy tak wysokich temperaturach, komora wymaga specjalnego wykonania i zostanie zaprojektowana indywidualnie.

Jeśli potrzebna jest konsultacja lub wizyta, zespół DENIOS jest do Państwa dyspozycji pod nr telefonu: 22 279 40 00.