1 / 3

Automower® to inteligentna kosiarka automatyczna, która będzie pracować samodzielnie, podczas gdy Ty możesz się oddać relaksowi i kontrolować ją przez smartwatch za dotknięciem jednego palca.

Inteligencja i innowacja w jednym urządzeniu

Koszenie trawnika jest nieuniknionym procesem, jeśli zależy nam na pięknym wyglądzie ogrodu. Tradycyjne kosiarki pochłaniają sporo naszego czasu i wysiłku. Natomiast automatyczne kosiarki mogą pracować 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu bez naszego udziału, a ich instalacja w ogrodzie jest niezwykle prosta. Pracują samodzielnie niezależnie od kształtu trawnika oraz obecności przeszkód. Kosiarki z rodziny Automower® są przeznaczone zarówno do pielęgnacji małych ogrodów (do 600m²) jak i dużych (do 5000m²). Dzięki nieregularnemu sposobowi koszenia, trawnik jest idealnie przycięty, a koła kosiarki nie tworzą kolein, co daje rewelacyjny finalny efekt. „Kosiarki Husqvarna Automower® są w pełni automatycznymi i nowoczesnymi maszynami dbającymi o systematyczną pielęgnację trawnika jak również o środowisko naturalne. Nie wydzielają do atmosfery niepożądanego dwutlenku węgla ani szkodliwych spalin, są ciche i bezpieczne. Ponadto używanie kosiarek Automower sprawia, że drobiny ściętej trawy szybko rozkładają się dostarczając rosnącej trawie substancji odżywczych. Co więcej: specjalna konstrukcja napędu i przemyślane oprogramowanie zwiększają wydajność urządzenia na nierównym terenie – kosiarka radzi sobie ze wzniesieniami o nachyleniu do 45% (24 stopnie). To znacznie większe pochyłości, niż te, które możemy kosić maszynami spalinowymi (15 stopni). Niezwykle istotną cechą tych maszyn jest to, że mogą pracować w każdych warunkach atmosferycznych i same odnajdują stację dokującą celem naładowania akumulatora. Dzięki temu już nigdy nie musimy się martwić o nasz trawnik” – mówi Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy Husqvarna.

 

Relaks i wygoda dla dbających o swój czas

Wszyscy wielbiciele terenów zieleni chcą się otoczyć pięknym ogrodem. Często jednak brakuje im czasu na jego pielęgnację. Dzięki Husqvarna Automower® nie muszą się już przejmować. Te małe, inteligentne urządzenia, cicho przytną trawnik i nie będą wymagać naszego nadzoru, a jeżeli będziemy chcieli sprawdzić jak sobie radzą – wystarczy, że sprawdzimy ich status na smartfonie lub smartwachu. „Nowoczesne urządzenia już dziś wykonują wiele prac pozwalając ludziom wykorzystywać czas na inne, dowolne cele. Co więcej, rozwój technologii pozwala dziś pielęgnować ogrody bez zbędnego zanieczyszczania powietrza” – podkreśla Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy Husqvarna.

 

Rodzina zautomatyzowanych kosiarek Automower®

Husqvarna Automower® 420

Może obsługiwać teren o powierzchni do 2200 m2. Zarówno koszenie jak i ładowanie odbywa się automatycznie. Kiedy akumulator wymaga doładowania, kosiarka kieruje się do stacji ładującej, ładuje się, a następnie wraca do pracy.

Husqvarna Automover® 450X

Wyposażony w nawigację GPS oraz wiele innych funkcji, w tym Automower Connect, która pozwala mieć kosiarkę pod kontrolą: śledzić ją, wydawać polecenia i być na bieżąco z dowolnego miejsca na świecie.

Husqvarna Automower® Solar Hybrid

Jest to pierwsza na świecie w pełni automatyczna kosiarka, zasilana zarówno z akumulatora, jak i  energią słoneczną. Zużywa znacznie mniej energii niż jakakolwiek kosiarka konwencjonalna. Oprócz stacji ładującej posiada duże baterie słoneczne. Odpowiednia do trawników o powierzchni do 2100 m2, w zależności od ilości światła.

 

O czym warto pamiętać przy wyborze automatycznej kosiarki Automower®

  • Wybierz model Automower® dostosowany do obszaru
  • W zależności od modelu Automower może poruszać się po terenie o nachyleniu do 45%
  • Kosiarki Automower® są odporne na zmienne warunki pogodowe i nie przeszkadza im deszcz
  • Ustawienia można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb
  • Kosiarka Automower jest zabezpieczona przed kradzieżą kodem PIN