W ramach projektu pn. „Umiędzynarodowienie Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu KGOiR poprzez partnerów Klastra i wprowadzenie na rynki zagraniczne nowych ekoproduktów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w dniu 29 maja br. odbędzie się konferencja pt. Klastrowe Forum Biznesowe. Wydarzenie to będzie miało miejsce na terenie Targów Kieleckich podczas trwających w tym czasie XXIII Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL.

Projekt ten ma na celu zwiększenie rozpoznawalności marki KGOiR na rynkach międzynarodowych oraz przedsiębiorstw działających w ramach Klastra, a co za tym idzie rozwój oraz możliwość promocji tych podmiotów. KGOiR zapewnia wsparcie finansowe oraz organizacyjne wszystkim swoim członkom poprzez m.in. udział w międzynarodowych wydarzeniach, na których prezentowana będzie działalność oraz oferta KGOiR czy organizację spotkań B2B z potencjalnymi kontrahentami. Spotkania matchmakingowe będą miały miejsce w pierwszy dzień targów PLASTPOL tj. 28 maja br. na stoisku Klastra, w Hali A na stoisku nr 38. Przez cały dzień przedstawiciele Klastra oraz jest członków będą do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych współpracą lub poszerzeniem swojej wiedzy i wymiany poglądów.

Drugiego dnia targów odbędzie się konferencja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, podczas której zostaną zaprezentowane produkty członków Klastra m.in. Protechniki Łuków Sp. z o.o., Elektrorecykling, Polskiej Korporacji Recyklingi Sp. z o.o., Karat Elektro Recykling, Nocrometal czy PPHU Polblume Zbigniew Miazga. W programie również wystąpienia węgierskiego klastra KEXPORT oraz czeskiego WASTen, a także platformy Reloop. Wydarzenie będzie miało miejsce w Kapsule E3 (hala E) o godzinie 12:00. Patronat medialny nad konferencją objął portalkomunalny.pl oraz miesięcznik „Energia i Recykling”. Tuż po konferencji, o godzinie 15:00 odbędzie się Gala Platinum w Centrum Kongresowym (sala omega) podczas której zostaną wręczone certyfikaty Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu za ekoprodukty członkom projektu „Umiędzynarodowienie Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu KGOiR poprzez partnerów Klastra i wprowadzenie na rynki zagraniczne nowych ekoproduktów”.

Kontakt: biuro@klasterodpadowy.com, tel. .: + 48 536 921 091

PROGRAM WYDARZENIA