1 / 8

Artykuł promocyjny. Leblan, powstała w 1967 roku firma hiszpańska wyspecjalizowana jest w dostawach kompletnych instalacji technologicznych, w tym między innymi instalacji do przetwarzania odpadów, produkcji betonu oraz przetwarzania kruszyw. Innowacyjność, jakość, doświadczenie i dynamizm to kluczowe cechy tej firmy o imponującej liczbie referencji na całym świecie.

Doświadczenie i kompetencje

Będąc dostawcą kompletnych rozwiązań technologicznych, działalność firmy skupia się na dwóch podstawowych płaszczyznach do których należą :

– Koncepcja, projektowanie, produkcja urządzeń technologicznych, montaż i serwisowanie.

– Kompletne i kompleksowe rozwiązania technologiczne pod klucz.

Leblan to 50 lat doświadczenia w projektowaniu i realizacji kompletnych instalacji technologicznych przetwarzania odpadów. Leblan to także poważny dostawca kompletnych linii do przetwarzania kruszyw i produkcji betonu.

Ponadto firma realizuje kompletne projekty z zakresu dekontaminacji gleb, pojazdów wycofanych z użytkowania, waloryzacji żużla oraz wielu innych projektów specjalnych.

Intensywne badania i prace naszych specjalistów ds. rozwoju prowadzone w ostatnich latach pozwoliły na znaczne rozszerzenie gamy oferowanych produktów oraz wprowadzenie najnowszych rozwiązań technologicznych, co pozwala dziś zaoferować klientom nowoczesne i kompletne rozwiązania dostosowane do ich indywidualnych potrzeb.

Od czasu powstania w 1967 roku, Industrias Leblan S.L. w sposób imponujący rozwinęła swoją działalność zdobywając zagraniczne rynki we wszystkich sektorach swojej działalności, realizując tysiące projektów na całym świecie i rozszerzając sieć handlową poprzez otwarcie swoich oddziałów w Hiszpanii oraz poza jej granicami.

Siedziba firmy znajduje się w Puebla de Alfindén (Saragossa -Hiszpania) i zajmuje powierzchnię ponad 22 000 m2, z czego ponad 15 000 m2 przeznaczone jest na działalność produkcyjną.
Leblan dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym przeznaczonym do produkcji najnowocześniejszych maszyn i urządzeń stanowiących wyposażenie linii technologicznych.

Przetwarzanie odpadów

Wraz z oddaniem do użytkowania, w 1980 roku, pierwszej w Hiszpanii kompletnej instalacji  przetwarzania odpadów, Leblan staje się liderem na rynku hiszpańskim, a potwierdzeniem tego jest ponad 60 zrealizowanych w tym kraju tego typu instalacji.

Równocześnie Leblan realizuje liczne projekty na całym świecie, na przykład w takich krajach jak Szwajcaria, Francja, Portugalia, Wielkia Brytania, Czarnogóra, Nikaragua, Wenezuela i wielu innych.

Nieustanny rozwój i prowadzone w Dziale Badań, Rozwoju i Innowacji prace których celem jest systematyczne rozwijanie procesów technologicznych, pogłębione analizy potrzeb klientów i kierunków w przetwarzaniu odpadów, a także wdrażanie najnowocześniejszych technologii sprawia,
że Leblan to dziś doświadczony ekspert i lider w przetwarzaniu odpadów.

Instalacje technologiczne Leblan przetwarzają między innymi komunalne odpady zmieszane, odpady pochodzące ze zbiórki selektywnej, odpady biodegradowalne, budowlane i rozbiórkowe, odpady przemysłowe, poza niebezpiecznymi i wiele innych specjalnych typów odpadów.

Ponadto Leblan realizuje instalacje technolgiczne do produkcji paliwa alternatywnego, dekontaminacji gleb, waloryzacji żużla, pojazdów wycofanych z użytkowania oraz wiele innych specjalistycznych projektów.

O dynamice firmy najlepiej świadczy fakt realizacji w ciągu ostatnich kilku lat ponad 60 projektów, instalacji przetwarzania o odpadów. Przepustowość tych instalacji , w zależności od konkretnego projektu, wynosi od 50 000 Mg do 300 000 Mg rocznie przetwarzanych odpadów.

Oprócz realizacji nowych instalacji Leblan realizuje liczne projekty modernizacji i rozbudowy instalacji istniejących mające na celu poprawę skuteczności przetwarzania oraz unowocześnienie często przestarzałych procesów technologicznych. Przykładem jednej z ostatnich realizacji jest instalacja w CRT Avila Norte (Hiszpania) o przepustowości ponad 100 000 Mg rocznie przetwarzanych zmieszanych odpadów komunalnych oraz odpadów pochodzących ze zbiórki selektywnej.

Producent urządzeń technologicznych

Posiadając długie doświadczenie w realizacji instalacji przetwarzania odpadów, własny dział badawczo – rozwojowy, zespół doświadczonych konstruktorów i znaczący potencjał produkcyjny, Leblan to dziś lider w produkcji specjalistycznych urządzeń stanowiących wyposażenie linii technologicznych.

Produkowane urządzenia już na etapie koncepcji opracowywane są w sposób pozwalający na osiągnięcie najwyższej skuteczności przetwarzania oraz ich dostosowanie do potrzeb przyszłych użytkowników instalacji. Systematycznie do produkowanych urządzeń wdrażane są innowacje i najnowsze technologie.

Leblan oferuje dziś pełną gamę skutecznych i o wysokiej jakości urządzeń do przetwarzania odpadów.

Oferowane nowoczesne i specjalistyczne systemy transportu wszelkiego typu odpadów, w tym także nowoczesne systemy transportu załadunku tuneli przetwarzania biologicznego odpadów, szeroka gama najbardziej specjalistycznych przenośników, kilka modeli rozrywarek worków do odpadów ANTIC 2237, 2245 i 2255 oraz kilka modeli modeli separatorów balistycznych SBL-10, SBL-16 i SBL -24, liczne modele  sit bębnowych, specjalistyczne systemy automatyzacji linii doskonale funcjonują na licznych zrealizowanych instalacjach przetwarzania odpadów.

Energia z odpadów

Otwarci na innowacje w technologiach, w tym odzysk energii z odpadów, Leblan wraz z partnerem technologicznym opracował technologię zgazowania odpadów.

Technologia pozwala na przetwarzanie odpadów i przekształcenie ich w paliwo gazowe. To nowoczesne i skuteczne rozwiązanie technologiczne pozwala jednocześnie na redukcję odpadów i odzysk energii przetwarzając ją następnie w energię elektryczną i cieplną.

Zaufany Partner

Nieustanne wprowadzanie nowych rozwiązań i innowacji do procesów, indywidualne podejście do rozwiązań technologicznych, 50 lat doświadczenia i imponująca liczba referencji sprawia, że Leblan to kompetentny i zaufany partner w realizacji projektow technologicznych.

Elżbieta Bartodziej
Leblan Poland
leblan@leblan.pl
www.leblan.pl