Brzeska Fabryka Pomp i Armatury „Meprozet” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powstała w 1998 w ramach prywatyzacji pracowniczej przedsiębiorstwa państwowego. Początki działalności produkcyjnej przedsiębiorstwa sięgają roku 1945 i trwają nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Od momentu zakończenia procesu prywatyzacji, jedynymi udziałowcami Spółki są pracownicy firmy.

Proces kształtowania profilu produkcji i rozwój przedsiębiorstwa jest ściśle związany z wymogami rynku ochrony środowiska, poprzez dostarczanie rozwiązań w zakresie pompowania wód i ścieków zarówno dla odbiorców instytucjonalnych jak i indywidualnych użytkowników gospodarstw rolnych oraz mieszkalnych.

Przez cały okres działalności nasza firma stawia na rozwój i dostarczanie produktów, które nie tylko w pełni zaspokajają potrzeby naszych użytkowników, ale przede wszystkim są niezawodne, trwałe i godne zaufania.

Jednym z przykładów bogatej oferty, jest typoszereg pomp zatapialnych NURT PZM, która już stała się rozpoznawalną marką. Jest bardzo chętnie stosowana przez projektantów zarówno w nowo powstających jak i modernizowanych instalacjach związanych z ochroną środowiska i oczyszczalniach ścieków. Gminne i miejskie zakłady gospodarki komunalnej często po nią sięgają, doceniając prostotę budowy, niezawodność działania i łatwy dostęp do wszystkich części zamiennych.

Rodzina pomp zatapialnych NURT PZM obejmuje pompy z wirnikiem VORTEX o swobodnym przepływie (S), z wirnikiem zamkniętym (Z), z wirnikiem kanałowym (K) oraz o wymuszonym przepływie (W) oraz z elementem rozdrabniającym (R). Dzięki elastycznej ofercie obejmującej szeroki zakres mocy pomp od 0,75 kW do 22 kW, a także dużą gamą średnic od DN 40 do DN 150 jesteśmy w stanie dobrać najbardziej optymalne urządzenie pod kątem wymaganych parametrów pracy, jak również do konkretnego zadania.

Nasi klienci doceniają trwałość naszych pomp, a ich uniwersalność daje możliwość szerokiego zastosowania do pompowania mediów, które nie są typowe i często wykraczają poza standardowe normy dla pomp tego typu. Wsłuchując się w informacje zwrotne od naszych klientów oraz chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom, często dokonujemy modyfikacji naszych wyrobów, aby rozwiązywać nietypowe problemy naszych klientów tworząc w ten sposób wartość dodaną do standardowej ceny oferowanych przez nas urządzeń.

Wieloletnie doświadczenie pozwala oferować naszym klientom wysokiej jakości produkty i usługi dopasowane do ich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Nasza wewnętrzna struktura oraz kompleksowość oferowanych usług umożliwia dużą elastyczność i zdolność adaptacji, która zapewnia możliwość realizacji zarówno krótkich jak i długich serii produkcyjnych. Do każdego zadania podchodzimy z należytą starannością angażując naszą kadrę konstruktorów i technologów, aby zaoferować zarówno produkty jak i usługi spełniające najwyższe wymagania. Dlatego jesteśmy nie tylko producentem pomp i przepompowni, ale również partnerem, który dostarcza usługi z zakresu odlewnictwa żeliwa, obróbki mechanicznej czy też projektowania.

Jeśli masz projekt i nie wiesz jak praktycznie rozpocząć jego realizację, skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci w jego wykonaniu, począwszy od prototypu, wsparcia technologiczno-konstrukcyjnego, aż po realizację finalnego produktu.

Uruchomiony w 2009 roku Zakład Polimerobetonów umożliwia dostarczenie kompleksowych rozwiązań w zakresie budowy kompletnych przepompowni ścieków dla wielu zadowolonych klientów, zarówno instytucjonalnych jak i prywatnych. Oferta zbiorników oraz produktów z polimerobetonu jest ciągle powiększana, aby móc sprostać rosnącym oczekiwaniom naszych klientów. Nasza podstawowa oferta obejmuje zbiorniki kołowe o średnicach od DN 800 do DN 2500, zbiorniki owalne oraz studzienki kanalizacyjne. Bazując na naszym doświadczeniu i wiedzy jesteśmy w stanie podjąć wyzwania w zakresie tworzenia wyrobów z polimerobetonu, które wykraczają poza aktualną ofertę firmy, często jako wysoko spersonalizowane niestandardowe wyroby.

Zmodernizowana w 2021 odlewnia żeliwa daje nam dużą niezależność produkcji dla potrzeb własnych, ale też realizacji zamówień zewnętrznych podmiotów współpracujących z naszą firmą od wielu lat. Dzięki zastosowaniu tygli indukcyjnych proces topienia żeliwa jest w pełni kontrolowany i cechuje go niska emisja gazów i pyłów. Powierzając nam wykonanie odlewów możemy przygotować jego prototyp bądź model 3D, a następnie właściwy model, który posłuży do finalnego wykonania wyrobu.

Dzięki własnej odlewni żeliwa, bogatemu parkowi maszyn, własnej produkcji zbiorników oraz długoletniej tradycji wytwarzania wyrobów ze stali nierdzewnej jesteśmy w pełni zintegrowanym i kompleksowym producentem przepompowni ścieków zarówno sieciowych jak i przydomowych. Kompletne przepompownie są wytwarzane w jednym miejscu, w zamkniętym cyklu co redukuje koszty utrzymania ruchu oraz niezbędnego przemieszczania do minimum, co uniezależnia nas od globalnych sieci logistycznych, a w konsekwencji uodparnia na zrywanie łańcuchów dostaw z różnych kierunków, także z Azji.

Długoletnie doświadczenie oraz ścisła współpraca z wieloma Przedsiębiorstwami Wodno-Kanalizacyjnymi na terenie całego kraju pozwala nam na tworzenie urządzeń i wyrobów, które odpowiadają na wyzwania krajowych sieci kanalizacyjnych uwzględniając jakość ścieków i ich wszelakiej struktury zanieczyszczenia. Zawartość dużej ilości odpadów o charakterze stałym, które nie odpowiadają normom ścieków sanitarnych stanowi duże wyzwanie dla naszych konstruktorów. Dlatego najczęściej stosujemy pompy o swobodnym przepływie, które są mniej wrażliwe na obecność tego typu zanieczyszczeń stałych, takich jak środki higieniczne, tekstylia itp.

Nasze wieloletnie doświadczenie w dziedzinie pompowania różnych mediów rozpoczęliśmy od inwestowania w doradztwo i wsparcie naszych partnerów w ich projektach dotyczących sieci kanalizacyjnych, przemysłowych czy też obiegu wody szarej. Zawsze staramy się dobrać najbardziej optymalne rozwiązania, które są w stanie dostarczyć możliwie szeroki wachlarz korzyści naszym klientom.

Bazując na doświadczeniach oraz będąc świadomymi obiektywnych trudności użytkowych oraz negatywnych konsekwencji związanych z jakością ścieków, prowadzimy kampanie informacyjne na naszych mediach społecznościowych, promując hasło, iż toaleta to nie śmietnik. Zapraszamy na nasze profile na Facebook: meprozetBFPiA, LinkedIn: meprozet sp. z o.o. oraz Instagram: meprozet. Z przyjemnością podejmujemy współpracę z partnerami zarówno ze sfery publicznej jak i prywatnej, których celem jest podniesienie świadomości dotyczącej gospodarki ściekami oraz negatywnymi konsekwencjami niewłaściwego użytkowania sieci kanalizacyjnej, zbiorników bezodpływowych czy też przydomowych oczyszczalni ścieków.

Dzisiaj Brzeska Fabryka Pomp i Armatury „Meprozet” Sp. z o. o. jest firmą łączącą najlepsze doświadczenia ze swej historii, jak również, a może przede wszystkim upatrującą w przyszłości i nowoczesności wdrażanych procesów, swój rozwój i stałą obecność na polskim i europejskim rynku. Jako polski producent pomp należymy do grona nielicznych już firm, gdzie produkt finalny powstaje od początku do końca w jednym miejscu, w zamkniętym procesie produkcyjnym. Wybierając wyroby MEPROZET nasi klienci mogą być pewni, że postawili na produkt polski, wytrzymały i trwały, co przekłada się na oszczędności w czasie całego cyklu użytkowania, oraz stały i łatwy dostęp do wszystkich części zamiennych.