Działająca od 1991 r. firma Wanicki od prawie 10 lat posiada w swojej ofercie również pojazdy użytkowe firmy Piaggio.

Pojazdy te, koncentrujące się na potrzebach rynku lekkiego transportu, zaowocowały rodziną kompaktowych, lekkich samochodów dostawczych o dużej ładowności, charakteryzujących się wyjątkową zwrotnością i szeroką gamą silników przyjaznych dla środowiska. Zostały tak zaprojektowane, aby mogły poruszać się w centrach miast i na obszarach z lokalnymi ograniczeniami ruchu drogowego.

Porter jest pojazdem użytkowym proponującym funkcjonalne, konkurencyjne cenowo i pewne rozwiązania. Dzięki swoim wymiarom idealnie nadaje się do jazdy w miejscach o gęstej zabudowie. To też najzwrotniejszy pojazd użytkowy dostępny na rynku w swojej klasie.

Wyśmienity promień skrętu serii Porter – jedynie 3,7 m w porównaniu do średniej rynkowej 5,3 m – jest zasługą innowacyjnego systemu E.P.S. (Electronic Power Steering), dzięki któremu każde parkowanie jest niezwykle proste i szybkie, a prowadzenie pojazdu staje się bardziej komfortowe

i bezpieczniejsze. Łatwość manewru w połączeniu z małym rozstawem kół umożliwia Porterowi łatwy dojazd do centrów miast i centrów historycznych, poruszanie się po wąskich uliczkach oraz miejscach zazwyczaj trudno dostępnych dla pozostałych pojazdów użytkowych. Porter jest dostępny zarówno w wersji benzynowej MultiTech, jak i bardziej ekonomicznej w eksploatacji i przyjaznej środowisku wersji EcoPower zasilanej LPG. Badania przeprowadzone w celu zwiększenia komfortu pozwoliły zaoferować odpowiednie rozwiązanie, by z większą wygodą sprostać codziennym zajęciom. Kabina została zaprojektowana na nowo, a deska rozdzielcza wzbogacona. Nadano jej ponadto ergonomiczny kształt.

Gama oferowanych przez Piaggio Wanicki pojazdów użytkowych obejmuje większe samochody dostawcze Porter oraz mniejsze pojazdy trójkołowe – modele APE.

Jednym z nich jest APE Classic 400 – pojazd-ikona, dziedzictwo włoskiego stylu i urzekającego designu, już dostępne na polskim rynku! APE Classic 400 to idealne rozwiązanie: może służyć jako minikawiarenka, pojazd reklamowy i wiele innych.  Kolejny z serii, APE Calessino, to pojazd z szerokim zastosowaniem w branży turystycznej – do celów zarówno rekreacyjnych, jak i transportowych. Pojazdy APE budzą ogromne zainteresowanie wszędzie, gdzie się pojawiają. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu wyglądowi, poza pełnieniem funkcji transportowej, stanowią również doskonałe narzędzie reklamowe.

Więcej informacji o pojazdach dostępne jest na stronie internetowej www.piaggio.wanicki.pl i pod numerem telefonu 663 340 604.