Piaggio Porter – to mały mocarz nie tylko pod względem wagi przewożonego ładunku, ale i niewielkich kosztów eksploatacji pojazdu, będących sumą konkurencyjnej ceny samochodu z niskimi kosztami paliwa – takie oczekiwania spełnia pojazd Piaggio.

Piaggio to samochód przeznaczony do realizacji zadań miejskich np.: komunalnych i transportowych w mieście. Pojazdy są dostosowywane do indywidualnych potrzeb transportowych każdego klienta.

Napęd Piaggio

Włoski Piaggio napędzany jest dwu-paliwowym ( hybryda benzyny i gazu ), czterocylindrowym silnikiem o mocy 1,5 dm3, czyli benzyną + gazem LPG lub CNG ( wg preferencji klienta ). Silnik LPG osiąga maksymalną moc 102 KM/75 kW, a w wersji ze sprężonym gazem ziemnym jest to 92 KM/68 kW, przy zasilaniu wyłącznie benzyną osiągi wzrastają do 106 KM/78 kW. Zasięg samochodu może wynosić aż 900 km (CNG), w realnych warunkach eksploatacji, przy jeździe z ładunkiem zasięgi rzędu 700–800 km nie są niczym wyjątkowym. Z silnikiem współpracuje manualna skrzynia biegów o 5 przełożeniach.

Zabudowy Piaggio

Włoski koncern oferuje 2 wersji zabudowy – wywrotkę i skrzynię otwartą – choć Piaggio Porter sprawdzi się w każdej zabudowie, gdyż ładowność samego podwozia to aż 1,6 tony. Czekamy też na wersję fabryczną furgonu Piaggio o kubaturze przestrzeni ładunkowej 5,6 m3 (długość 2,7m, szerokość 1,54m, wysokość 1,39m), na której zmieści się pięć euro-palet. Klienci w Polsce już zamówili pierwsze sztuki, natomiast sprzedaż wszystkich rodzajów zabudów w 2022 roku pobiła rekord marki.

Piaggio będzie idealny również przy utrzymaniu dróg zimą, wystarczy dodać posypywarkę na skrzyni ładunkowej, natomiast na przedzie pojazdu płytę z zamocowanym pługiem śnieżnym i już dostosujemy wywrotkę czy skrzynię do zimowych potrzeb. Ten niewielki pług z solarką/piaskarką odśnieży nawet wąskie ulice, chodniki i podwórka, bo zmieści się tam gdzie każdy samochód osobowy.

Wyjątkową na rynku zabudową będzie również włoski Piaggio w odsłonie komunalnej śmieciarki o pojemności do 9 m3. Porter doskonale wypadnie w śródmieściu, na podwórkach i na małych osiedlach czy w okolicach podmiejskich. Klienci z małych, malowniczych górskich wiosek, niezwykle sobie ceną nasze małe śmieciarki, gdyż żadna duża śmieciarka nie jest w stanie do nich dojechać, szczególnie zimą, gdy na poboczach zalegają zaspy śniegu.
Śmieciarka Piaggio - wszędzie się zmieści

W czym Piaggio jest lepszy od innych samochodów dostawczych

Do atutów Piaggio należą 2-paliwowe silniki będące hybrydą napędu benzynowego i gazowego. Klienci chwalą to, że paliwo gazowe jest bardziej ekonomiczne niż zasilanie olejowe czy benzynowe, co szczególnie w dzisiejszych czasach jest bardzo podkreślane przez klientów. Plusem jest to, że dostawczy Piaggio zmieści się bez problemu w bramy osiedlowe i wjazdy garażowe (z lusterkami szerokość 195 cm, po złożeniu lusterek 168 cm), gdzie inne pełnowymiarowe dostawczaki się nie zmieszczą. Piaggio Porter NP6 pokona wjazdy do garaży podziemnych, a zwrotność Piaggio Portera jest jego niekwestionowaną zaletą.

Wywrotka Piaggio - do 1350 kg ładowności

Wyłącznym importerem Porterów NP6 na Polskę jest UNI-TRUCK – największa i najstarsza w Polsce ( 27 lat na rynku ) autoryzowana sieć salonów i serwisów samochodów Piaggio, Fiat, Iveco i Jeep w Polsce. Podczas konfiguracji zamówienia doświadczony zespół doradców UNI-TRUCK zaoferuje pełne doradztwo z ofertą korzystnego ubezpieczenia i finansowania pojazdu.