Tucson Electric Power (TEP), największa korporacja z główną siedzibą w południowej Arizonie, rozszerza swoje możliwości projektowania inżynieryjnego poprzez integrację najlepszego w swojej klasie oprogramowania do projektowania sieciowego ze swoim systemem GIS.

TEP kończy wdrażanie programu OpenUtilities firmy Bentley w celu uzupełnienia swojego GIS Smallworld o możliwości automatycznego szacowania kosztów i zarządzania przepływem prac inżynieryjnych.

TEP oczekuje, że rozwiązania te zredukują ilość czasu poświęconego na udoskonalanie projektów pod kątem oszczędności. Automatyczne przydzielanie kompatybilnych jednostek i kompleksowa obsługa danych  w programie OpenUtilities firmy Bentley pozwoli TEP na szybsze tworzenie zestawień kosztów pracy i materiałów, bez czasochłonnych cykli między  GIS a systemem zarządzania pracą przedsiębiorstwa (WMS). Zapewnia to możliwość szybkiej analizy dostępnych opcji, selekcji najmniej kosztownego projektu i przedstawienia projektu mieszczącego się w budżecie już za pierwszym razem.

TEP spodziewa się również redukcji opóźnień w realizacji projektów dzięki możliwości lepszego zarządzania zleceniami za pośrednictwem swojego wewnętrznego środowiska  GIS. Konfigurowalny system przepływów pracy w OpenUtilities firmy Bentley będzie współpracował z WMS firmy TEP, dając kierownikom możliwość przydzielania i zatwierdzania zleceń pracy oraz zarządzania nimi. Pozwoli to TEP śledzić status projektu i jego postępy przy użyciu pulpitów i raportów.

Jeff McConnell, kierownik ds. GIS w przedsiębiorstwie Tucson Electric Power, powiedział: „Możliwość zintegrowania programu OpenUtilities firmy Bentley z naszym wewnętrznym GIS pozwoliła na usprawnienie kluczowych elementów naszego procesu projektowania inżynieryjnego. Możliwości szacowania kosztów i zarządzania przepływami prac w programie OpenUtilities doskonale sprawdzają się w naszych warunkach i spodziewamy się, że przyczynią się do zwiększenia naszej wydajności”.