1 / 15

Firma Interhandler zaprosiła swoich klientów na pokaz maszyn JCB. W czwartek, 24 maja, na placu w oddziale w podpoznańskim Kostrzynie, w ruch poszły koparki, ładowarki, ciągniki oraz narzędzia znajdujące zastosowanie również w branży komunalnej. Znalazło się też kilka nowości.

Premierowo zaprezentowano minikoparkę gąsienicową 19 C-1, za sterami której zasiadła Natalia Wasiela – Dudek, jedna z trzech w Polsce operatorek maszyn budowlanych. Jej firma jako pierwsza w Wielkopolsce stała się użytkownikiem tej maszyny.

Minikopraki są stosunkowo nową grupą maszyn dostępnych w ofercie Interhandler. Dzięki niewielkim rozmiarom są niezwykle precyzyjne i skuteczne, sprawdzając się miedzy innymi podczas prac interwencyjnych jak likwidowanie awarii sieci wodociągowych.

Prezentowano także możliwości koparek kołowych oraz dodatkowego sprzętu oferowanego przez Interhandler. Wrażenie robił również pokaz ładowarki przegubowej JCB 457, jednej największych dostępnych w ofercie firmy. W porównaniu z poprzedniczką (modelem 456) o ponad 300 km wzrosła jej masa własna, dzięki czemu można nią transportować nią ładunek cięższy o 250 kg.

Cieszący się powodzeniem od 30 lat ciągnik Fastrac tym razem zaprezentowano z wyposażeniem umożliwiającym cięcie traw na drogach, poboczach i placach. Tak „uzbrojona” maszyna może np. choćby kosić trawę na poboczach i pasach oddzielających drogi. Skoszenie jej na pasie o szerokości 5 m, na odcinku około 150-kilometorów zajmuje 2-3 tygodnie. Zimą Fastraca można wyposażyć w urządzenia do zimowego utrzymania dróg. Zaletą są także jego możliwości jezdne. Ciągnik może poruszać się z prędkością nawet 75 km/h.

Najbardziej popularnymi produktami oferowanymi przez Intehandler od lat pozostają koparko-ładowarki. Jak zgodnie podkreślają producenci, te maszyny cieszą się powodzeniem głównie ze względu na swój uniwersalny charakter. Dzięki zastosowaniu dodatkowego osprzętu, koparko-ładowarki – jak zaprezentowany na pokazie model 3CX – można dostosować niemal do każdego rodzaju prac budowlanych i komunalnych.

Oprócz operatorów biorących udział w pokazach, za sterami prezentowanych maszyn mieli szansę zasiąść również klienci. Interhandler przygotował dla nich kilka atrakcyjnych i nietypowych konkursów.