Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” to jedno z największych i najważniejszych dla branży bezwykopowej wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku – w dniach 11–14 czerwca br. w Tomaszowicach k. Krakowa – odbędzie się już siedemnasta edycja spotkania. Na uczestników czeka intensywny program i wiele atrakcji.

ABC technologii bezwykopowych – warsztaty

Już pierwszego dnia, dzięki warsztatom, uczestnicy będą mogli sięgnąć po garść usystematyzowanej wiedzy na temat technologii bezwykopowych. W tym roku organizator – Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o. – zaplanował je w formule ABC, która ułatwi wdrożenie się w szeroką dziedzinę bezwykopowej budowy i rehabilitacji technicznej rurociągów wszystkim tym, którzy do tej pory mieli z tymi metodami niewiele do czynienia, a wiedza ta jest im potrzebna w dalszej pracy. Z warsztatów skorzystają także stali bywalcy konferencji i uczestnicy rynku bezwykopowego, którzy będą mieli okazję uporządkować to, co już o technologiach bezwykopowych wiedzą. O najważniejszych i najpopularniejszych metodach no-dig, ich przeznaczeniu, zastosowaniu i projektowaniu prac realizowanych bezwykopowo opowiedzą naukowcy związani z Politechniką Wrocławską – dr inż. Beata Nienartowicz, dr inż. Tomasz Abel oraz dr inż. Bogdan Przybyła.

Trochę teorii…

Jedną z ważniejszych części tegorocznej edycji Konferencji „INŻYNIERIA Bezwykopowa” będzie sesja poświęcona społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Do udziału w niej zaprosiliśmy przedstawicieli przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych i firm z branży bezwykopowej. Wspólnie z uczestnikami będą się oni zastanawiać, czy i w jaki sposób branża inżynieryjna może zaangażować się w działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Gościem specjalnym sesji, jak również autorem wykładu inaugurującego konferencję, będzie Anna Dymna – założycielka i prezes Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

W pozostałych sesjach wykładowych wystąpią zarówno polscy, jak i zagraniczni goście. Wśród nich znajdą się m.in.: Jari Kaukonen, prezes ISTT (The International Society for Trenchless Technology), Atef Khemiri, wiceprezes DCA-Europe, Piotr Ziętara, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie, Roland Waniek z IKT (Institut für Unterirdische Infrastruktur gGmbH) czy Roland Kośka z Gaz-System S.A. Tematyka wykładów oscylować będzie wokół takich zagadnień, jak np.: testy porównawcze metod renowacji studni kanalizacyjnych, badania konstrukcji budowli podziemnych niezbędne do oceny ich stanu technicznego, budowa przewodów podziemnych z wykorzystaniem techniki HDD i Direct Pipe, kryteria wyboru technologii do bezwykopowej budowy przewodów podziemnych, fiński i globalny rynek bezwykopowy. Wystąpienia oraz panele dyskusyjne zajmą połowę drugiego i trzeciego dnia wydarzenia.

… trochę praktyki

W drugiej części dnia, zarówno 12, jak i 13 czerwca, odbędą się pokazy technologii bezwykopowych na żywo. Organizowane na terenie zewnętrznym prezentacje zbierają zawsze liczne grono zainteresowanych bezwykopową praktyką oraz produktami i usługami stosowanymi w pracach no-dig. W tym roku uczestnicy będą mieli szansę zobaczyć z bliska m.in. renowację rurociągu stalowego DN800 z wykorzystaniem bębna inwersyjnego i pary jako nośnika energii cieplnej, uszczelnianie wycieków wodnych czy renowację rękawem BRAWOLINER 3D dla przewodów od DN300 do DN400. Pokazy dotyczyć będą zarówno bezwykopowej renowacji przewodów, jak i ich budowy z wykorzystaniem technologii no-dig. Oprócz tego częścią konferencji będzie wystawa, zorganizowana zarówno wewnątrz obiektu konferencyjnego, jak i na terenie zewnętrznym. Uczestnicy będą tam mogli zapoznać się z ofertą firm działających w branży bezwykopowej, porozmawiać z ich przedstawicielami, rozszerzyć swoją sieć kontaktów i kontynuować wątki zainicjowane podczas dyskusji na sali obrad.

Warto pomagać

Wraz z fundacją Anny Dymnej podczas „INŻYNIERII Bezwykopowej” 2019 zorganizowana zostanie także zbiórka środków finansowych z przeznaczeniem na cel charytatywny. Do udziału w niej organizator wydarzenia zaprasza nie tylko uczestników spotkania, ale i wszystkich zainteresowanych współdziałaniem i wsparciem szczytnego celu. Zbiórka będzie prowadzona także podczas samej konferencji, a dodatkowo – w trakcie uroczystej gali, zaplanowanej na 13 czerwca – odbędzie się aukcja, z której dochód również przeznaczony zostanie na działania fundacji.

Nagrody TYTAN

Wspomniana gala to także ważny moment dla całej branży bezwykopowej w Polsce. Podczas uroczystości wręczone zostaną TYTANY – prestiżowe nagrody przyznawane od 2003 r. w kilku dziedzinach inżynierii. Podczas czerwcowej konferencji rozdane zostaną statuetki w pięciu kategoriach: Projekt roku – renowacja, Projekt roku – nowa instalacja, Europejski projekt w technologiach bezwykopowych, Mały projekt bezwykopowy oraz Produkt roku. Inwestorzy zwycięskich projektów, za które nagrodę TYTAN otrzymali wykonawcy, zostaną z kolei wyróżnieni Tytanowymi Laurami Inwestora.

Moc atrakcji

Konferencja „INŻYNIERIA Bezwykopowa” to wyjątkowa okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat technologii bezwykopowych. Ale to także czas na nawiązanie nowych znajomości oraz budowanie relacji biznesowych. Pomoże w tym z pewnością czas, jaki organizator wydarzenia przeznaczył na atrakcje. Wycieczka do Krakowa, wspólna biesiada, liczne konkursy i zabawy – to tylko niektóre z nich. Prawdziwą gratką dla fanów motoryzacji (i nie tylko) będzie możliwość zmierzenia się w konkurencji zręcznościowej na czas podczas jazdy na quadach po specjalnym torze czy przejażdżki haubicą samobieżną 2S1 Goździk oraz samochodem rajdowym BMW X5-CC, który w 2012 r. dojechał na metę Rajdu Dakar.

Szczegółowy program XVII Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa”, formularz rejestracyjny oraz wszystkie informacje na temat wydarzenia znajdują się tutaj. Zapraszamy!

Rejestracja: https://konferencje.inzynieria.com/ib2019/