Nośniki narzędzi to uniwersalne maszyny. Dzięki dużej liczbie akcesoriów, które możemy do nich dopasować, mogą pracować przez cały rok. Świetnie sprawdzają się w branży komunalnej czy w firmach sprzątających.

Nośnik narzędzi to duża inwestycja. Dlatego właśnie firma Kärcher oferuje możliwość wynajmu urządzeń, i to zarówno na krótki, jak i długi okres. Rozwiązanie takie jest korzystne, jeśli wiemy, że nośnik będzie wykorzystywany jedynie przez pewien czas w ciągu roku, np. tylko w celu odśnieżania.

Leasing lub zakup

Kolejnym sposobem nabycia takiego urządzenia jest wzięcie go w leasing. Wiąże się to z niższymi kosztami niż kupno nośnika. A z maszyny możemy korzystać cały rok. Firma Kärcher oferuje atrakcyjne warunki leasingu swoich maszyn, więc jest to rozwiązanie godne rozważenia. Jeśli jednak ktoś chce zakupić maszynę, to może liczyć na kompleksowe wsparcie ze strony firmy Kärcher. Zgodnie z obecnie funkcjonującymi przepisami, w wielu województwach można starać się o różne formy dofinansowania, takich jak dotacje czy częściowo umarzalne pożyczki z funduszy wojewódzkich. Firma Kärcher wyszukuje dla swoich klientów tego typu programy, a następnie pomaga w uzyskaniu dofinansowania.

Jedna maszyna, wiele możliwości

Do zastosowań w branży komunalnej i do świadczenia usług w zakresie sprzątania można polecić maszynę MIC 34 C, jak wszystkie nośniki narzędzi będącą urządzeniem całorocznym. W zależności od zastosowanego osprzętu, nośnik ten może pełnić funkcję kosiarki z rozdrabniarką, piaskarki i solarki, zamiatarki czy odśnieżarki. Urządzenie nadaje się także do przycinania krzewów i żywopłotów oraz do usuwania chwastów. Opcjonalnymi narzędziami, w które warto wyposażyć nośnik narzędzi MIC, są m.in. kosiarka z systemem trzech ostrzy, wyrzutem tylnym i hydrauliczną regulacją wysokości koszenia, która sprawdza się zarówno na średnich, jak i bardzo dużych powierzchniach trawiastych. Do mycia betonu, asfaltu, płytek chodnikowych, kostki brukowej czy tartanu można wykorzystać montowaną z przodu listwę myjącą, wyposażoną w osiem dysz ciśnieniowych. Zimą system ten może służyć do spryskiwania solanką alejek, ulic i chodników. Ze śniegiem i lodem na drogach, alejkach, placach i chodnikach pomoże uporać się jeden z wielu dostępnych rodzajów pługów śnieżnych, lub specjalna szczotka walcowa. Nośnik narzędzi jest zaprojektowany tak, by gwarantować operatorowi jak największy komfort pracy, m.in. dzięki klimatyzacji, gwarantującej przyjemną temperaturę wewnątrz kabiny niezależnie od pogody na zewnątrz. Maszyna ma napęd na cztery koła, co zapewnia doskonałą przyczepność na każdego rodzaju nawierzchni. Odpowiednią do wykonywania nawet najcięższych prac moc generuje 34-konny silnik Diesla. Jest to niezawodny napęd, który sprawia, że urządzenie daje sobie radę w każdych warunkach. Pojazd jest również niezwykle intuicyjny i prosty w obsłudze. Do zamontowania osprzętu nie potrzeba żadnych narzędzi. Cały proces wymiany akcesoriów jest bardzo prosty i trwa kilka minut.

Nośnik narzędzi to moc, jakość i niezawodność, a dzięki akcesoriom, wręcz nieskończona liczba możliwych zastosowań.