1 / 9

Uważasz, że Twoja gmina, zakład odpadowy, szkoła, organizacja lub działalność proekologiczna zasługują na wyróżnienie? Już teraz zgłoś się do rywalizacji o Puchar Recyklingu!

Konkurs o Puchar Recyklingu to przedsięwzięcie, które od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Swój udział w rywalizacji zgłaszać mogą: urzędy gmin i starostwa powiatowe, związki i porozumienia międzygminne, zakłady gospodarki komunalnej, sortownie, RIPOK-i, szkoły, organizacje ekologiczne, parki narodowe i krajobrazowe oraz centra edukacji ekologicznej. Zadaniem uczestników jest wypełnienie formularzy szczegółowych on-line o dane dotyczące mas, zbiórki, zagospodarowania odpadów, a także działań edukacyjnych.

Nagrodami głównymi w konkursie są Puchary Recyklingu przyznawane w trzech kategoriach: Gmina Recyklingu, Edukacja Recyklingowa, Lider Recyklingu. Wręczenie wyróżnień odbywa się podczas uroczystej gali kongresu ochrony środowiska Envicon.

Zgłoszenia oceniane są w sposób kompleksowy za zbiórkę wszystkich frakcji odpadów. W przypadku kategorii „Edukacja Recyklingowa” ocenie podlegają działania edukacyjne prowadzone w tym zakresie. Dodatkowo przez partnerów przedsięwzięcia przyznawane są statuetki w kategoriach frakcyjnych oraz nagrody finansowe, które wręczane są podczas uroczystego finału towarzyszącemu targom Pol-Eco-System.

Konkurs o Puchar Recyklingu to nie tylko rywalizacja między podmiotami wykazującymi efekty prowadzonych przez siebie działań edukacyjnych i selektywnej zbiórki, ale także okazja do spotkań, merytorycznych dyskusji oraz wymiany doświadczeń dotyczących gospodarki odpadami i recyklingu w Polsce.

W konkursie wyłaniane są podmioty prowadzące najskuteczniejszą selektywną zbiórkę odpadów u źródła, a także szeroką edukację ekologiczną. Jest to konkurs wyjątkowy, bowiem oprócz docenienia podmiotów, które wyróżniają się swoją działalnością, ma również olbrzymi walor edukacyjny.

W ramach zeszłorocznej edycji zorganizowano m.in. spotkania, debaty branżowe, konferencje, konkursy edukacyjne, wystawy oraz warsztaty. – Konkurs o Puchar Recyklingu uzyskał wsparcie od ponad 30 partnerów, takich jak Ministerstwo Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Polska Izba Ekologii, oraz Związek Miast Polskich i Związek Gmin Wiejskich RP – zaznacza Magdalena Dutka, prezes zarządu firmy Abrys, organizatora konkursu.

Zeszłoroczna edycja w odświeżonej formule okazała się sukcesem. Uwzględniając kategorie główne oraz frakcyjne, odnotowaliśmy blisko 700 zgłoszeń! Czy w tym roku uda nam się pobić ten wynik?

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 maja.

Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin Konkursu dostępny na stronie:

http://www.abrys.pl/wydawnictwa/konkursy/puchar-recyklingu/
http://www.pucharrecyklingu.pl/

Puchar Recyklingu banner