Odzież robocza i ochronna – używana zgodnie z przeznaczeniem, dopasowana i bez uszkodzeń – pozwala w skuteczny sposób chronić pracowników przed wypadkami, nawet w tak ryzykownej branży jaką są usługi komunalne.

Liczby nie kłamią

Liczba wypadków przy pracy w Polsce wciąż utrzymuje się na zatrważająco wysokim poziomie. Zgodnie z raportem Głównego Urzędu Statystycznego, w samym 2022 roku liczba poszkodowanych osiągnęła 2022 osoby, w tym aż 365 osób ucierpiało w wypadkach ciężkich, skutkujących utratą życia lub zdrowia. Usługi komunalne są w czołówce branż, w których wypadki w pracy zdarzają się najczęściej i plasuje się na drugiej pozycji, zaraz po górnictwie.

Warto podkreślić, że – zgodnie z Kodeksem Pracy – pracodawca ma obowiązek udostępnić taką odzież pracownikom. Aby jednak wszystkim zasadom bezpieczeństwa stało się zadość, warto skorzystać z kompleksowej usługi wynajmu odzieży ochronnej lub roboczej, oferowanej przez CWS. Ten sposób zapewnia najwyższy komfort wszystkim odbiorcom: zarówno pracodawcy, z którego barków zdejmuje ciężar odpowiedzialności za wyposażenie pracowników w odzież funkcjonalną, zgodną z wymogami BHP i normami, zawsze gotową na czas, jak i pracownikowi, dając bezpieczeństwo, wygodę i zwalniając z obowiązku samodzielnego prania i dbania o odzież. W myśl zasady: wynajmuj, używaj i niczym się nie przejmuj.

Wynajem odzieży CWS – łatwiej być nie może

Dotąd firmy koncentrowały się głównie na kupowaniu odzieży roboczej lub ochronnej na potrzeby zakładu pracy, jednak istnieje znacznie bardziej ekologiczne, ekonomiczne, a przede wszystkim prostsze rozwiązanie. Dzięki kompleksowej usłudze wynajmu klient otrzymuje dostosowaną do stanowiska pracy i wymiarów pracownika odzież, którą w przypadku zabrudzeń firma odbiera i pierze zgodnie z określonymi standardami i procesami. Dodatkowo, dokonuje jej skrupulatnego przeglądu technicznego i ewentualnych napraw, by finalnie dostarczyć czystą i gotową do użytku odzież ochronną lub roboczą.

Dzięki wszechstronnej obsłudze klient zyskuje pewność, że produkt zapewnia bezpieczeństwo, ponieważ jest sprawdzany pod kątem liczby cykli pralniczych zalecanych przez producenta, tak by zachował swoje wszystkie funkcje ochronne. Wynajem odzieży to same korzyści – pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Jak twierdzi jeden z klientów CWS, Arkadiusz Baran z firmy Stalatube: Korzystanie z serwisu wynajmu odzieży daje nam długoterminowe oszczędności. Ale jest to tylko część korzyści jakie daje taki serwis. Przede wszystkim, w takim przypadku nie ma potrzeby kontrolowania całego procesu związanego z zakupem i pielęgnacją oraz kontrolą odzieży. Nie musimy ani zatrudniać, ani dedykować osoby, która miałaby się tym procesem zajmować.

Odzież robocza CWS, czyli ekologia, innowacje i trwałość w jednym

Najlepszą odzież roboczą można rozpoznać po tym, że pracownicy niemal się z nią nie rozstają, bo zwyczajnie lubią ją nosić. Poza tym, że powinna zostać indywidualnie dobrana do branży, w której będzie używana, zabezpieczać przed zabrudzeniami i uszkodzeniami ciała, niemniej ważne jest by była komfortowa w użyciu, idealnie dopasowana i przewiewna.

CWS posiada w swojej ofercie wiele kolekcji odzieży roboczej, przeznaczonych dla pracowników różnych branż, począwszy od przemysłu lekkiego i ciężkiego, spożywczego czy chemicznego, na sieciach handlowych skończywszy. Odzież ta wyróżnia się wysoką jakością i wytrzymałością, a jednocześnie dostarcza wielu praktycznych udogodnień, takich jak duża ilość pojemnych kieszeni, elastyczne wstawki pozwalające swobodnie pracować w najbardziej wymagających pozycjach, czy też kieszenie na nakolanniki. Wszystkie te walory sprawiają, że odzież CWS odpowiada w pełni na potrzeby pracowników sektora usług komunalnych.

W odzieży ochronnej CWS nikt cię nie przeoczy

Firma CWS posiada również szerokie portfolio certyfikowanej odzieży ochronnej, spełniającej obowiązujące normy bezpieczeństwa przez cały okres użytkowania. Pracownicy sektora usług komunalnych z pewnością docenią linię Pro Line High Vis, czyli całoroczną odzież ostrzegawczą, która – za sprawą wyjątkowej widoczności – pozwala uniknąć wypadków przy pracy. Poza funkcjami ostrzegawczymi, linia Pro Line High Vis skutecznie chroni także przez trudnymi warunkami atmosferycznymi, zapewniającą wysoką widzialność nie tylko w warunkach słabego oświetlenia, bez względu na pogodę. Zastosowany tutaj materiał fluorescencyjny gwarantuje widoczność w ciągu dnia, zaś pasy odblaskowe odpowiadają za zwiększenie widoczności o wschodzie i zachodzie słońca oraz w ciemności.

Dodatkową wartość linii ProLine High Vis stanowi użyta opatentowana, mikroporowata membrana GORE-TEX, która charakteryzuje się bardzo dobrą przepuszczalnością pary wodnej. W zależności od artykułu, działa ona także przeciwwiatrowo i wodoodpornie – zatrzymuje deszcz, ale przepuszcza parę wodną, dzięki czemu odzież jest komfortowa, przewiewna i pozwala ciału oddychać.  Do jej produkcji, podobnie jak w przypadku odzieży roboczej Pro Line, stosuje się naturalne włókna bawełny wyróżnionej certyfikatem Fairtrade, wyprodukowanej na zasadach uczciwego handlu i przyczyniającej się do zmniejszenia śladu ekologicznego.

Dzięki wstawkom ze sterczu, Pro High Vis nie ogranicza ruchów, zapewnia swobodę i zwiększa poczucie bezpieczeństwa mierzących się na co dzień z wielkim ryzykiem pracowników komunalnych. Dzięki odzieży CWS wszystko da się ze sobą pogodzić: zarówno satysfakcję z wykonanej pracy, jak i troskę o zdrowie i bezpieczeństwo pracownika.

Więcej:  https://www.cws.com/pl-PL