Poznańskie targi ochrony środowiska już za nami, ale wyróżnione na tej imprezie złotymi medalami urządzenia i technologie dopiero rozpoczynają swoje „życie” na rynku. Jakie możliwości dają użytkownikom?

Podczas poznańskich targów, które odbyły się pod koniec października Złote Medale MTP przyznano firmom oferującym dziewięć urządzeń i technologii. Przyjrzyjmy się, czym wyróżniają się wybrane produkty.

Palniki do spalania biomasy ograniczające koszty wytwarzania energii cieplnej zaprezentowała firma Pellas X. Nowatorski palnik automatycznie się oczyszcza, co stwarza wygodną i niezawodną alternatywę dla kotłów olejowych, gazowych lub na paliwo stałe.

 Mirosław Olszewski, regionalny kierownik sprzedaży Pellas X:

Szybkoobrotowy rozdrabniacz do biomasy firmy Komptech zgłosiła z kolei firma Agrex-Eco. Rozdrabniacz AXTOR 6010 jest jedną z najbardziej elastycznych maszyn do obróbki drewna i odpadów zielonych, a do tego dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii ma obniżone zużycie paliwa aż do 30% i to przy zwiększonej wydajności.

Michał Marczak, specjalista ds. kluczowych klientów Agrex-Eco:

Terberg Matec Polska wyróżniono natomiast za małą śmieciarkę, która spełnia wszystkie funkcje dużego pojazdu tego typu. Olympus Mini to pojazd do zbiórki odpadów z tylnym załadunkiem służący do zbiórki odpadów komunalnych, pochodzenia organicznego, a także materiałów przeznaczonych do ponownego przetwarzania na obszarach centrów miast, strefach przeznaczonych do ruchu pieszego oraz obszarach wiejskich z wąskimi uliczkami i ograniczonym ruchu pojazdów, gdzie wymagana jest duża manewrowość.

Piotr Pawłowski, general manager Terberg Matec Polska:

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj