1 / 36

Zakończyła się kolejna edycja konferencji “Termiczne przekształcanie odpadów” 2019 organizowana przez firmę Abrys. Prelegenci i uczestnicy debatowali na temat aktualnego stanu oraz przyszłości branży paliw alternatywnych w Polsce.

Konferencja o termicznym przekształcaniu odpadów komunalnych odbyła się w dniach 29 – 31 stycznia 2019 r. w Rzeszowie przy współudziale PGE Energia Ciepła. Wybór Rzeszowa i współudział PGE Energia Ciepła nie był przypadkowy. Wiązał się z prezentacją, przejmowanej właśnie do eksploatacji, ITPOE – kolejnej krajowej instalacji do odzysku energii z odpadów.

– 25 wygłoszonych referatów, a także dwa panele dyskusyjne potwierdziły, że ponad dwuletnia eksploatacja już istniejących krajowych instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych zgromadziła istotny kapitał doświadczeń i wiedzy, aby można było mówić o świadomej i dojrzałej eksploatacji tych instalacji a także o podejmowaniu pierwszych, dobrze już przemyślanych działań optymalizujących efektywność, dyspozycyjność i niezawodność ich pracy – mówi prof. Tadeusz Pająk, opiekun naukowy konferencji.

W konferencji wzięło udział 150 uczestników reprezentujących różne grypy zainteresowane tematem. Partnerami konferencji były organizacje i firmy takie jak: PIGO, ZPGO, Stowarzyszenie Producentów Energii z Odpadów, PGE Energia Ciepła SA, IRS, kancelaria DZP, OMC Envag, SICK, Doosan, Keepel Seghers, Suez, Emipro, Euro-Eko, Euro-Mag, Dalkia Waste Energy.

Czytaj więcej

Skomentuj