TIRU, spółka zależna Dalkii zajmująca się budową i eksploatacją spalarni odpadów, zmieniła nazwę. Od teraz TIRU będzie nazywać się Dalkia Wastenergy.

To, jak deklaruje firma, element strategii rozwoju międzynarodowego grupy Dalkia, spółki zależnej grupy EDF.

TIRU odchodzi od nazwy obowiązującej od jej utworzenia w 1922 r., która była skrótem od francuskiego wyrażenia „Traitement Industriel des Résidus Urbains”, czyli „Przemysłowe Przetwarzanie Odpadów Komunalnych”.

Teraz firma nazywać się będzie „Dalkia Wastenergy”, co jest neologizmem od angielskich słów „waste” (odpady) i „energy” (energia).

Dalkia Wastenergy działa dotychczas w czterech krajach: Francji, Anglii, Kanadzie oraz – od niedawna – w Polsce.

O zmianie nazwy powiadomili oficjalnie Sylvie Jehanno i Pierre de Montlivault, dyrektor naczelny Dalkia Wastenergy podczas wystawy Pollutec. Podkreślili, że zamierzają budować synergię między spółką zależną a grupą nadrzędną, aby oferować samorządom kompleksowe rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej, przyspieszające osiąganie celów zrównoważonego rozwoju w ramach przemiany energetycznej.

– Jesteśmy dumni, że możemy się pochwalić nazwą Dalkii w naszej nowej marce. To przełomowy etap w historii naszego przedsiębiorstwa, które zamierza stać się niezastąpionym graczem w gospodarce obiegu zamkniętego – dodał Pierre de Montlivault, dyrektor naczelny Dalkia Wastenergy.

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Sparnia nie ma nic wspolnego z gospodarką o obiegu zamkniętym.
    Spalanie zasobów to gospodarka linearna.
    prosimy o trochę profesjonalizmu a nie propagandy.
    Piotr Barczak, Europejskie Biuro Ochrony Środowiska

Skomentuj