120 kolejnych, bezpiecznych stojaków na rowery zamontował w tym roku Miejski Zarząd Dróg. Przybywa również dróg dla rowerzystów. W Toruniu jest ich obecnie około 55 kilometrów.

W tym roku, w ramach "Programu rozwoju komunikacji rowerowej na lata 2007-15", Miejski Zarząd Dróg w Toruniu zamontował 120 bezpiecznych stojaków rowerowych, które umożliwiają wygodne oparcie roweru o stojak i przypięcie go za ramę, a nie tylko za koło. "Parkingi" dla rowerzystów postawiono pod budynkami urzędów, szkół oraz przy obiektach sportowych. Dodatkowo, w ramach przebudowy ul. Mickiewicza, zostanie postawionych 40 stojaków rowerowych, które będą służyły za parking dla 80 rowerów.

– W ramach programu komunikacji rowerowej, w roku 2011 zmodernizowano kilometrowy odcinek drogi rowerowej wzdłuż Szosy Lubickiej na odcinku od ul. Winnica do Placu Sybiraków. Obecnie trwają prace w obrębie Placu Rapackiego, gdzie przy okazji budowy drogi rowerowej remontowany jest także chodnik – mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko z Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – Drogi rowerowe powstają także w ramach większych inwestycji drogowych, np. przy przebudowie ul. Polnej, Skłodowskiej-Curie czy Szosy Lubickiej (wiadukt nad linią kolejową).

źródło: torun.pl

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj