Wydział Środowiska i Zieleni przygotowuje projekt rewitalizacji oraz zagospodarowania Parku Miejskiego i błoni nadwiślańskich na Bydgoskim Przedmieściu. W związku z tym zaprasza dziś mieszkańców na spotkanie, by poznać ich opinie o miejskich planach.

Inwestycje w infrastrukturę i zieleń w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu trwają od wielu lat. Nowe alejki i kwietniki, stylizowane latarnie, ławeczka Schillera, oczyszczanie stawów, nasadzenia drzew i krzewów i bieżące  utrzymanie zieleni uczyniły z tego miejsca lubiany cel spacerów. Duży zakres prac zrealizowano na przyległych do parku błoniach nadwiślańskich. Urządzony tam teren rekreacyjny – boiska, piaskownice, miejsca do wypoczynku i grillowania były chętnie odwiedzane przez toruńskie rodziny. Niestety ubiegłoroczna powódź zniszczyła znaczną część otoczenia Martówki. Obecny projekt pozwoli zrewitalizować ten teren, a przy okazji uwzględnić sugestie mieszkańców co do zagospodarowania błoni i Parku Miejskiego.

Swoje opinie, uwagi i pomysły można będzie przedstawić podczas konsultacji społecznych we wtorek, 1 marca 2011 r., na które zaprasza – w imieniu Prezydenta Miasta Torunia, a także Stowarzyszenia Bydgoskie Przedmieście – Wydział Środowiska i Zieleni UM. Spotkanie odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK – sala S9 (II piętro), przy ul. Chopina 12/18, o godz. 18:00.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj