Dwie kolejne toruńskie placówki oświatowe zostały docieplone jesienią 2011 roku. Termomodernizację zakończono w Zespole Szkół nr 16 przy ul. Dziewulskiego oraz nr 28 na Skarpie.

Termomodernizację w Zespole Szkół nr 16 rozpoczęto w grudniu 2010 r. Prace, za które miasto zapłaciło ponad 1,53 mln zł, prowadziło Przedsiębiorstwo Budowlano Montażowe "BUDMONT".

– Prace w ZS nr 28 rozpoczęły się we wrześniu. Ściany zewnętrzne docieplano powyżej i poniżej terenu. Wentylowany stropodach ocieplono granulatem z wełny mineralnej   i pokryto papą termozgrzewalną, zamontowano nowe rynny, rury spustowe, wykonano obróbki blacharskie. Stropodach sali gimnastycznej obłożono wełną  mineralną  i papą termozgrzewalną – mówi Sławomir Wiśniewski z Wydziału Inwestycji i Remontów UMT. – Na budynkach zamontowano instalację odgromową, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową oraz luksfery na okna, z elewacji usunięto płyty azbestowe i blachę. Ponadto w sali gimnastycznej wymieniono stalową fasadę okienną na aluminiową. W oknach zamiast krat założono rolety, wykonano opaski wokół budynku i wyregulowano instalację centralnego ogrzewania. Wykonawcą prac był „DOMPOL”. Koszty to 2,41 mln zł.

Kompleksowe termomodernizacje placówek oświatowych prowadzone jest w Toruniu już od kilku lat. W tym roku miasto wyda na ten cel aż 7 mln zł. W docieplonych obiektach zużycie ciepła spada o 20-30 procent. Do tej pory docieplono Zespół Szkół nr 1 przy ulicy Wojska Polskiego, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, Zespół Szkół nr 16, Zespół Szkół nr 28 i Żłobek Miejski nr 3. Obecnie trwają jeszcze prace w Zespole Szkół Ekonomicznych.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj