Stoiska z kwiatami na Rynku Staromiejskim w Toruniu zostały ozdobione nowymi parasolami. Ich wymianę współfinansuje miasto. To kolejny etap działań w ramach dbałości o wizerunek toruńskiej starówki. Jesienią kwiaciarki przeniosły się do nowych straganów.

Niedawno na rynku wymieniono 10 stoisk kwiatowych. Przeszklone, zielone stragany zostały wykonane w ramach projektu "Toruń – Hanza nad Wisłą" współfinansowanego z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Powstały na podstawie projektu inż. Andrzeja Ryczka, który po konsultacjach ze sprzedawcami wprowadził do projektu sugerowane przez nich zmiany. Dzięki temu zwiększona została powierzchnia stoiska. Ponieważ większość kwiatów eksponowana jest jednak na zewnątrz i sprzedawcy osłaniają je w obawie przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, do straganów dodano także czerwone parawany.

Stragany zostały przekazane w najem handlującym za symboliczną kwotę. W związku z koniecznością utrzymania przez pięć lat trwałości projektu, zgodnie z wytycznymi programu, przez ten okres będą one stanowiły własność gminy. Natomiast po pięciu latach zostaną przekazane na własność najemcy. Wykonanie jednego stoiska kosztowało około 25 tysięcy złotych.

Obecnie przystąpiono do realizacji kolejnego etapu wymiany stoisk – nowych parasoli. Miasto to współfinansuje w zamian za umieszczenie na czaszy hasła promującego Toruń.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj