1800 m kw. prawdziwej, zielonej trawy już po raz trzeci pojawiło się na Rynku Staromiejskim w Toruniu, zachęcając mieszkańców do piknikowania, zabawy i ekologicznego trybu życia. Śniadanie Na Trawie, które odbyło się 5 czerwca 2010 r. trwało aż do kolacji.

Przez cały dzień można było spróbować swoich sił w konkursach z licznymi nagrodami i wzbogacić swoją wiedzę przyrodniczą. Uczestnicząc w warsztatach mieszkańcy dowiedzieli się, jak oszczędzać energię i wodę, a tym samym jak przyczynić się do ochrony środowiska i przyrody.

Rok 2010 został ustanowiony Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej. Z tej okazji przygotowana została edukacyjna gra miejska, w której organizatorzy zwrócili szczególną uwagę na zachowanie bogactwa gatunkowego oraz kruchość naturalnych ekosystemów. Pierwszym krokiem do zmiany stylu życia mogły być zakupy dokonane na jarmarku żywności ekologicznej.

Śniadanie umilały klasyczne dźwięki Toruńskiego Kwartetu Smyczkowego, utwory Chopina w wykonaniu Pawła Wakarecego, zaś w jamajskie klimaty wprowadził zespół Paraliż Band. Harmonię przełamywały surowe brzmienia Videoturisten, a na zakończenie lirycznie nastroił Mariusz Lubomski.

Piknik ekologiczny odbywa się z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska, w ramach kampanii Partnerstwo Dla Klimatu. Organizatorami Śniadania Na Trawie są: Pracownia Zrównoważonego Rozwoju, Urząd Miasta Torunia oraz Toruń – Pacific Sp. z o.o.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj