1800 m kw. prawdziwej, zielonej trawy już po raz trzeci pojawiło się na Rynku Staromiejskim w Toruniu, zachęcając mieszkańców do piknikowania, zabawy i ekologicznego trybu życia. Śniadanie Na Trawie, które odbyło się 5 czerwca 2010 r. trwało aż do kolacji.

Przez cały dzień można było spróbować swoich sił w konkursach z licznymi nagrodami i wzbogacić swoją wiedzę przyrodniczą. Uczestnicząc w warsztatach mieszkańcy dowiedzieli się, jak oszczędzać energię i wodę, a tym samym jak przyczynić się do ochrony środowiska i przyrody.

Rok 2010 został ustanowiony Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej. Z tej okazji przygotowana została edukacyjna gra miejska, w której organizatorzy zwrócili szczególną uwagę na zachowanie bogactwa gatunkowego oraz kruchość naturalnych ekosystemów. Pierwszym krokiem do zmiany stylu życia mogły być zakupy dokonane na jarmarku żywności ekologicznej.

CCJ 300 x 250

Śniadanie umilały klasyczne dźwięki Toruńskiego Kwartetu Smyczkowego, utwory Chopina w wykonaniu Pawła Wakarecego, zaś w jamajskie klimaty wprowadził zespół Paraliż Band. Harmonię przełamywały surowe brzmienia Videoturisten, a na zakończenie lirycznie nastroił Mariusz Lubomski.

Piknik ekologiczny odbywa się z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska, w ramach kampanii Partnerstwo Dla Klimatu. Organizatorami Śniadania Na Trawie są: Pracownia Zrównoważonego Rozwoju, Urząd Miasta Torunia oraz Toruń – Pacific Sp. z o.o.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj