Zakończono prace budowlane powstającej w Toruniu stacji przeładunkowej odpadów. Za jej pośrednictwem śmieci z Torunia i okolicznych gmin trafiać będą do Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy, gdzie zostaną przetworzone w prąd i ciepło.

Prace budowlane poszczególnych elementów stacji przeładunkowej w Toruniu, m. in. portierni, budynku pras, zaplecza socjalnego, hali rozładunkowej, magazynu czy wagi samochodowej, zostały zakończone. Kolejny etap to montaż elementów technologicznych, w tym m.in. przenośnika odpadów, prasy czy biofiltra.

– Obiekt przy ul. Kociewskiej zostanie wyposażony w specjalny system wentylacji oraz oczyszczania powietrza – wyjaśnia Konrad Mikołajski, prezes spółki ProNatura, inwestora projektu. – SPO zacznie przyjmować odpady z Torunia i pobliskich gmin z chwilą oddania ZTPOK do użytku. Planowane zakończenie całego projektu powinno nastąpić w czwartym kwartale br. Po zważeniu i zewidencjonowaniu śmieci, zostaną one przetransportowane do Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy. Docelowo, za pośrednictwem stacji, do bydgoskiej instalacji trafiać będzie 60 tys. ton odpadów rocznie – dodaje Mikołajski.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj