Prawie 61 kilometrów liczy już system tras rowerowych w Toruniu. W 2012 roku przybędą kolejne odcinki. Miasto wybuduje nowe ścieżki dla rowerzystów w ramach Programu rozwoju komunikacji rowerowej na lata 2007-15, a także jako element prowadzonych obecnie inwestycji drogowych.

Rozbudowa infrastruktury rowerowej ma zachęcić mieszkańców Torunia do codziennego korzystania z roweru w drodze do pracy i szkoły, a także do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Wszystkie drogi rowerowe, które zostaną wybudowane w tym roku, będą wykonane z asfaltu – dzięki czemu jazda po nich będzie dla użytkowników wygodna i bezpieczna.

W rejonie Rubinkowa i Skarpy nowa droga dla rowerów powstanie wzdłuż ul. Przy Skarpie, na odcinku od placu Sybiraków do ul. Turystycznej. Zmodernizowana też będzie trasa po stronie południowej Szosy Lubickiej, od wjazdu na teren osiedla Winnica do placu Daszyńskiego. Drogi rowerowe powstają w ramach trwającej przebudowy ul. Skłodowskiej-Curie. W ubiegłym roku został tam wybudowany ciąg pieszo-rowerowy po stronie południowej. Gotowa jest ścieżka w ciągu modernizowanej ul. Polnej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Chrobrego – czeka już tylko na oznakowanie poziome i pionowe.

Droga rowerowa zostanie wytyczona także po północnej stronie ul. Kościuszki – na odcinku od ul. Łąkowej do Grudziądzkiej z dowiązaniem do istniejącego fragmentu ścieżki. Rowerem będzie można wygodnie dojechać do powstającej hali widowisko-sportowej: droga dla rowerów jest uwzględniona w projekcie przebudowy ul. Bema.  Trasy dla rowerzystów zaplanowano też w ramach budowy alei  700-lecia i Trasy Średnicowej oraz modernizacji ul. Dworcowej i fragmentu Szosy Okrężnej. Odcinki dróg rowerowych powstaną także podczas remontu części ul. Kraszewskiego.

W ubiegłym roku w Toruniu zostało wybudowanych lub zmodernizowanych ponad 13 kilometrów tras rowerowych. W różnych rejonach miasta – na ulicach, przy szkołach i obiektach użyteczności publicznej zamontowano również 163 bezpieczne stojaki rowerowe. Miejsc do parkowania rowerów przybędzie także w tym roku – od połowy kwietnia br. Miejski Zarząd Dróg będzie zbierał od mieszkańców propozycje ich lokalizacji. 

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj