30 terenów zieleni walczy w tym roku o miano najpiękniejszych w miejskim konkursie “Toruń Ogrodem”. Komisja konkursowa obejrzała propozycje w terenie, a teraz je ocenia i weryfikuje. Laureatów poznamy w drugiej połowie września.

To już 12. edycja konkursu, który ogłosił prezydent Torunia Michał Zaleski. W tym roku zgłosiło się 30 terenów zieleni z całego Torunia, począwszy od Czerniewic, a skończywszy na Rubinkowie.

Ogrody ocenia siedmioosobowa komisja konkursowa złożona m.in. z przedstawicieli Instytutu Ekologii i Ochrony Środowiska UMK w Toruniu, Wydziału Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta Torunia, radnych Rady Miasta Torunia oraz organizacji pozarządowych. 25 lipca 2011 roku komisja konkursowa dokonała objazdu zgłoszonych przez mieszkańców Torunia terenów zieleni.

– Cieszy nas fakt, ze mieszkańcy Torunia chętnie uczestniczą w konkursie „Toruń Ogrodem”. Wiele obiektów w naszym mieście jest zadbanych. Miło, że torunianie klimat architektoniczny miasta urozmaicają zielenią – mówi zasiadająca w komisji konkursowej kierownik referatu ochrony środowiska i gospodarki wodnej UMT Jolanta Swinarska.

Zakończenie konkursu, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi w drugiej połowie września 2011 roku.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj