Za kilka tygodni przekonamy się, kto w tym roku będzie operatorem Krakowskiego Tramwaju Wodnego. 31 marca mija termin składania ofert dla armatorów zainteresowanych obsługą regularnej komunikacji po Wiśle.

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ogłosił przetarg na operatora Krakowskiego Tramwaju Wodnego w sezonie 2010. W tym roku jednostki pływające będą miały do dyspozycji 8 przystanków. – W dni powszednie, od poniedziałku do piątku, Tramwaj Wodny będzie korzystał z 6 przystanków – Stopień Wodny Dąbie, Galeria Kazimierz, Most Kotlarski, Most Grunwaldzki, Most Dębnicki i Ujście rzeki Rudawy na Salwatorze. W soboty, niedziele i dni świąteczne trasa tramwaju będzie wydłużona o przystanki Tor Kajakarstwa Górskiego i Tyniec Opactwo – informuje Jerzy Sasorski, rzecznik prasowy ZIS.

W okresie wakacyjnym, wybrany armator będzie mógł wykonywać dodatkowe rejsy wycieczkowe do Tyńca w dni robocze. – Nie powinny one jednak kolidować z rozkładem kursów Tramwaju Wodnego – zaznacza Jerzy Sasorski.

Krakowski Tramwaj Wodny został uruchomiony w ubiegłym roku jako projekt pilotażowy. Regularne kursy po Wiśle na trasie Galeria Kazimierz – Tyniec Opactwo, obsługiwane przez firmę AquaFun, odbywały się w okresie od 22 czerwca do 18 września. Z tej formy transportu skorzystało ponad 2500 podróżnych.

Zgodnie z planami, po uzupełnieniu sieci przystanków o kolejne lokalizacje, m.in. w rejonie ulic Widłakowej i Sodowej, tramwaj wodny ma stać się jednym z ważnych elementów układu komunikacyjnego Krakowa, alternatywą dla mocno obciążonego ruchem śródmieścia.

Po przeprowadzeniu konkursu, Krakowski Tramwaj Wodny ma swoje logo. Jest ono znakiem rozpoznawczym zarówno tego środka transportu, jak również elementem promującym wśród turystów projekt „Turystyczny szlak żeglugi śródlądowej na rzece Wiśle w Krakowie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj