W Toruniu do użytku oddano nową drogę rowerową przy Szosie Chełmińskiej na odcinku od ul. Pawiej do granicy miasta.

Ścieżka rowerowa o długości  ok. 1,7 km ma nawierzchnię bitumiczną. Wkrótce rowerzyści będą mieli komfortowy dojazd na Barbarkę, a w niedalekiej przyszłości – do Unisławia. Fragment drogi rowerowej z Torunia do Unisławia ma powstać w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych poprzez wybudowanie dróg rowerowych”  realizowanego przez toruńskie Starostwo Powiatowe.

Obecnie droga rowerowa kończy się na granicy administracyjnej miasta i jest połączona z odcinkiem trasy dla rowerów biegnącej w ciągu Szosy Chełmińskiej od ul. Polnej. Obok ścieżki, do wysokości osiedla Leśna Polana, powstał także chodnik z kostki betonowej. Chodnik zostanie skomunikowany z ulicami poprzecznymi dochodzącymi do Szosy Chełmińskiej. Dzięki tej inwestycji poprawi się bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów korzystających z trasy.

Prace związane z budową ścieżki rowerowej i chodnika wykonała firma Skanska za kwotę 762 tys. zł.  W najbliższych dniach drogowcy przeprowadzą prace porządkowe oraz uzupełnią oznakowanie poziome i pionowe.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj