1 / 6

Ponad 25 tys. interwencji w sprawach czystości i bezpieczeństwa – to efekt pracy wspólnych patroli zarządu oczyszczania miasta i straży miejskiej oraz zgłoszeń od mieszkańców Warszawy. Najczęściej dotyczyły nielegalnych wysypisk, porzuconego sprzęt AGD i starych mebli. Pojawiła się nawet pozostawiona na przystanku trumna.

Zgłoszenia najczęściej dotyczą nielegalnych wysypisk. Wśród porzuconych śmieci zdarzają się meble, sprzęt AGD, stare opony, ale też ubrania, materace czy worki z odpadami poremontowymi. Jednym z najbardziej nietypowych znalezisk jest trumna, którą ktoś porzucił na przystanku.

Oprócz śmieci, kontrolerzy zwracają uwagę także na połamane ławki, przewrócone kosze na śmieci, uszkodzone studzienki, znaki drogowe, słupki czy płotki.

„W sumie w 2020 roku wspólne patrole ZOM i SM podjęły 25 tys. interwencji, co bezpośrednio wpłynęło na poprawę estetyki i bezpieczeństwa przestrzeni publicznej” – informuje Karolina Gałęcka, rzecznik prasowy Urzędu m. st. Warszawy. „Patrole sprawdzają ponownie wszystkie zauważone nieprawidłowości – jeśli ich uwagi i zalecenia nie są zrealizowane, zarządcy grozi mandat lub nawet sprawa w sądzie” – dodaje.

Mieszkańcy mogą zgłosić miejsce, które wymaga posprzątania m.in. za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Czytaj więcej

Skomentuj