Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Miejska Sztuka Ogrodowa 2017. Największa konferencja w Polsce poświęcona terenom zieleni

Miejska Sztuka Ogrodowa 2017. Największa konferencja w Polsce poświęcona terenom zieleni
jw, pit
02.03.2017, o godz. 12:02
czas czytania: około 3 minut
0

W ramach targów Gardenia w Poznaniu odbyła się XI edycja seminarium „Miejska Sztuka Ogrodowa”. Uczestniczyło w niej ponad 700 osób z całej Polski.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

Część merytoryczną seminarium poprzedziło ogłoszenie wyników VI edycji konkursu organizowanego przez redakcję „Zieleni Miejskiej” – „Inspiracje w przestrzeni – ogród społeczny”. Magdalena Dutka, prezes zarządu firmy Abrys zaprezentowała miesięcznik, który obchodzi w tym roku dziesiątą rocznicę istnienia.

– Przez te 10 lat wydaliśmy 118 numerów czasopisma – mówiła Magdalena Dutka. – Miesięcznie czyta nas 14 tysięcy osób. Każdy numer trafia w ręce nawet kilkunastu tysięcy osób. Do tych pism się wraca, do treści w nich zawartych. Nasze seminarium co roku jest coraz większe. W tegorocznej edycji bierze udział 730 osób. Łącznie we wszystkich seminariach Miejska Sztuka Ogrodowa w ciągu ostatnich 10 lat wzięło udział prawie trzy tysiące osób.

Jubileusz pisma to doskonała okazja do podziękowania współpracownikom „Zieleni Miejskiej”, którzy wspierają od lat miesięcznik swą wiedzą i autorytetem. Podziękowano nie tylko najbardziej aktywnym autorom publikacji, ale także firmom i instytucjom, które współpracują z pismem w sferze merytorycznej i promocyjnej.

Nowelizacja ustawy o ochronie przyrody, rewitalizacja Łodzi, zieleń miejska w mikroskali, idea slow city, bezpieczny i niedrogi plac zabaw, inwestycje w dog parki, marketing ośrodków miejskich i oprogramowanie dla branży – to tylko kilka z tematów, które poruszono podczas XI edycji seminarium „Miejska Sztuka Ogrodowa”, współorganizowanego przez miesięcznik „Zieleń Miejska” pierwszego dnia Targów Gardenia w Poznaniu.

To branżowe spotkanie rokrocznie skupia coraz większe audytorium. Konferencja jest kierowana przede wszystkim do zarządców terenów zieleni, wykonawców, producentów, ogrodników, jak również do architektów i architektów krajobrazu.

– Od jedenastu lat wydarzenie współorganizujemy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Każdego roku staramy się, by program był interesujący, zróżnicowany pod względem tematycznym i wpisywał się w najnowsze trendy. Wśród prelegentów zawsze znajdują się praktycy, którzy zgłębiają poszczególne zagadnienia, bazując na swoim bogatym doświadczeniu – podkreśla Judyta Więcławska, redaktor prowadząca miesięcznik „Zieleń Miejska”. – Zarówno w ubiegłym, jak i w bieżącym roku w naszej konferencji uczestniczyło ponad 700 osób, to dla nas sygnał, że branża chce się doszkalać, wciąż poszukuje inspiracji i miejsca do wymiany doświadczeń – dodaje.

Wśród prelegentów znaleźli się stali współpracownicy miesięcznika „Zieleń Miejska” – mowa tutaj m.in. o adwokat Sarze Annie Til Dąbrowskiej, która omówiła praktyczny zakres zmian w odniesieniu do nowelizacji ustawy o ochronie przyrody, ale także o dr inż. Monice J. Latkowskiej ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, która przedstawiła temat zieleni miejskiej w mikroskali. Podczas seminarium głos zabrał – również dobrze znany czytelnikom „Zieleni Miejskiej” – Dominik Berliński (Centrum Kontroli Placów Zabaw), który przekonywał uczestników, że można stworzyć bezpieczny i niedrogi plac zabaw. Nie zabrakło także Anny Komorowskiej z pracowni k., która tym razem wskazała dobre praktyki w ramach konsultacji społecznych.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024