Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Trwają prace nad uchwałą w sprawie Krajowej Polityki Miejskiej 2030

Trwają prace nad uchwałą w sprawie Krajowej Polityki Miejskiej 2030
pap/jw
25.03.2022, o godz. 9:52
czas czytania: około 1 minuty
0

W drugim kwartale br. ma zostać przyjęty projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie przyjęcia Krajowej Polityki Miejskiej 2030 - wynika z wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Opracowaniem i przedłożeniem projektu zajmuje się Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

W czwartek w wykazie prac legislacyjnych rządu opublikowano założenia do projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie przyjęcia Krajowej Polityki Miejskiej 2030.

Polityka miejska

W wykazie wyjaśniono, że proponowane zmiany dotyczą zasady prowadzenia polityki miejskiej, którą określa ustawa o zasadach prowadzenia polityki rozwoju. Krajowa Polityka Miejska ukierunkowana jest na działania i rozwiązania na rzecz zrównoważonego rozwoju miast i ich obszarów funkcjonalnych, przyczyniających się do ich wzmocnienia oraz poprawy jakości życia mieszkańców.

Kierunki działań

Podkreślono, że dokument Krajowej Polityki Miejskiej 2030 określa pożądane kierunki działań i rozwiązań administracji rządowej, mające przyczyniać się do realizacji wizji rozwojowej polskich miast i ich obszarów funkcjonalnych, wspomagając samorządy lokalne w sprawnym i efektywnym programowaniu i prowadzeniu swoich lokalnych polityk.

Zagadnienia prawne, finansowe i programowe

Wskazywane w dokumencie Krajowej Polityki Miejskiej rozwiązania odnoszą się do zagadnień prawnych, finansowych i programowych. W ich ostateczne wypracowanie będą zaangażowane odpowiednie resorty i instytucje wchodzące w skład Rady Wykonawczej Krajowej Polityki Miejskiej, której utworzenie i zasady działania zostały określone w dokumencie Krajowej Polityki Miejskiej 2030 – podano.

Założenia Krajowej Polityki Miejskiej: gov.pl

O uwagach do projektu pisaliśmy tutaj:

Krajowa Polityka Miejska 2030. Wśród wyzwań uporządkowanie chaosu przestrzennego i adaptacja do zmian klimatu

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024