– Podjąłem decyzję, bo przecież rady nadzorcze muszą funkcjonować w sposób niezakłócony, że kierujemy tam innych, naszych pełnomocników. Po to, by mogły w sposób niezakłócony funkcjonować – powiedział w czwartek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Na czwartkowej konferencji prezydent Warszawy potwierdził, że dostał informację od pełnomocnika Włodzimierza Karpińskiego mec. Michała Królikowskiego o tym, że jego klient złożył rezygnację. Trzaskowski zapewnił, że jak tylko wpłynie ona do ratusza, to ją przyjmie.


Włodzimierz Karpiński złożył rezygnację ze stanowiska sekretarza miasta Warszawy


 

Poruszył również kwestie rad nadzorczych Metra Warszawskiego i Veolii, w których zasiadał zatrzymany Włodzimierz Karpiński. “Podjąłem decyzję, bo przecież rady nadzorcze muszą funkcjonować w sposób niezakłócony, że kierujemy tam innych, naszych pełnomocników. Po to, by mogły w sposób niezakłócony funkcjonować” – powiedział Trzaskowski.

Konkurs na stanowisko sekretarza w kwietniu

Dodał, że jak najszybciej, może jeszcze w kwietniu zostanie rozpisany konkurs na stanowisko sekretarza. “Bo miasto musi normalnie funkcjonować, niezależnie do tego, co się dzieje” – dodał.

Tło sprawy

Włodzimierz Karpiński, były minister skarbu został zatrzymany w śledztwie, w ramach którego na początku lutego został zatrzymany b. wiceminister skarbu Rafał Baniak (obaj zgadzają się na podawanie nazwiska – PAP), a także Artur P., Wojciech S. oraz Waldemar K. Są oni podejrzani o załatwianie wartych 600 mln zł kontraktów z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie. Karpiński usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie blisko 5 mln zł. Na początku lutego m.in. podobny zarzut w tym samym śledztwie usłyszał b. wiceminister skarbu Rafał Baniak. Obydwaj zostali tymczasowo aresztowani.

Czytaj więcej

Skomentuj