Partnerstwo dla Klimatu, edukacyjna platforma Ministerstwa Środowiska w sprawie klimatu, zainaugurowała trzeci rok swojej działalności. Nadal na celowniku Partnerstwa pozostają: brak wiedzy o klimacie i codzienne złe nawyki.

17 lutego odbyło się spotkanie inaugurujące kolejny rok działalności Ministerstwa Środowiska oraz w ramach Partnerstwa dla Klimatu. Cele Partnerstwa w roku 2010 to przede wszystkim działania edukacyjne w sprawie zmian klimatu, sposobów im przeciwdziałania i adaptacji do nich. Główny nacisk Partnerzy będą kładli na aktywizowanie ludzi do działania na rzecz ochrony klimatu.

Główne obszary tematyczne, na których Partnerstwo będzie się koncentrować  w 2010 roku to: efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii,  transport przyjazny środowisku oraz promocja ekologicznego stylu życia.

Partnerstwo  planuje także zaproszenie do współpracy nowych Partnerów – w tym media oraz środowiska uniwersyteckie.

„Partnerstwo dla Klimatu” zostało powołane w sierpniu 2008 roku.  W ramach „Partnerstwa dla Klimatu” w roku 2008 w Polsce zorganizowano cykl wydarzeń (konferencji, debat, happeningów itp.), których celem było  wzbudzenie zainteresowania ochroną klimatu. Organizowana w grudniu 2008 roku konferencja klimatyczna COP 14 jako najważniejsze globalne wydarzenie poświęcone zmianom klimatu zwieńczyła tę listę.

W ramach „Partnerstwa dla Klimatu” do końca roku 2009 udało się zgromadzić 34 instytucje Partnerskie i przeprowadzić ponad 60 różnorodnych wydarzeń.

źródło: mos.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj