„Gdańsk w tulipanach. Ukwiecamy balkony i ogródki przydomowe” – to nazwa projektu edukacyjnego Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku, podczas której urzędnicy bezpłatnie przekażą mieszkańcom blisko 3000 cebulek dwudziestu odmian tulipanów i trzech odmian krokusów.

Cebulki będą rozdawane w dniach 21-23 października (od środy do piątku) w godzinach 10:00-12:00 na parterze budynku Urzędu Miasta przy ul. Kartuskiej 5.

Jest to kontynuacja projektu rozdawania mieszkańcom nasion kwiatów, czyli akcji „Posiej nas”, w ramach której od 2008 r. mieszkańcom rozdawano nasiona kwiatów ozdobnych – maciejek, słoneczników i innych. Łącznie przekazano ich już ok 100 tys.

– W tym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy o przekazywaniu cebulek do nasadzeń jesiennych, a nie nasion – mówi Marcin Tryksza z Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego. – Celem projektu jest zainspirowanie mieszkańców Gdańska do ukwiecania jesienią najbliższego otoczenia miejsc zamieszkiwania – parapetów okiennych, balkonów, tarasów i ogródków przydomowych – dodaje.

Zestawy cebulek tulipanów i krokusów po 5 sztuk zapakowane są w torebki  zaopatrzone w informacje o roślinie i samym projekcie. Wydział Środowiska przygotował łącznie blisko 3 tys. opakowań cebulek kwiatów ozdobnych, które zostaną rozdane nieodpłatnie mieszkańcom Gdańsk.

Wykonanie oznakowań woreczków z cebulkami oraz ich dystrybucja zostały powierzone podopiecznym gdańskiej Fundacji „Sprawni Inaczej”.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj