Projekt “Trzymaj ciepło” to organizowany przez Miasto Poznań pilotażowy program bezpłatnych badań termowizyjnych budynków na terenie wybranych osiedli domów jednorodzinnych.

W tegorocznej edycji projektu zaplanowano przebadanie 200 domów z czterech rejonów Poznania: Świerczewa, Smochowic, Starych Winograd i osiedla Warszawskiego. Poznański magistrat zaprasza chętnych do rejestrowania się na stronie www.trzymajcieplo.pl. Badania rozpoczną się 25 stycznia. Ze względów technicznych prowadzone będą w dni robocze, w godzinach 17-20.

Badania kamerą termowizyjną pozwolą zobaczyć  dokładnie te miejsca, gdzie utrata ciepła jest największa. Zdjęcia udostępnione będą tylko właścicielowi posesji i posłużą do podjęcia przez mieszkańców decyzji, co należy poprawić, żeby nie tracić pieniędzy na bezcelowe ogrzewanie powietrza na zewnątrz.

CCJ 300 x 250

Projekt "Trzymaj ciepło" jest elementem kampanii informacyjnej na rzecz oszczędzania energii cieplnej w gospodarstwach domowych. Jego celem jest zwrócenie uwagi na powstające straty ciepła w budynkach, które niepotrzebnie obciążają środowisko, a za które płacą ich mieszkańcy. Opłaty za energię cieplną są jednymi z najwyższych w budżetach domowych. Można ograniczyć zużycie energii cieplnej bez obniżenia komfortu mieszkania z korzyścią dla naszego portfela i dla środowiska.

Partnerem projektu "Trzymaj ciepło" są przedsiębiorstwa poznańskie z Grupy Dalkia, które produkują i dostarczają ciepło do ponad połowy mieszkańców Poznania. Jego wykonawcą – O.K.E.J. Pracownia Elżbiety Olędzkiej-Koprowskiej

Miasto Poznań planuje kontynuowanie badań w następnym sezonie grzewczym, jeżeli otrzyma na ten cel środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu i Partnera projektu.

źróło: poznan.pl

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj