Projekt “Trzymaj ciepło” to organizowany przez Miasto Poznań pilotażowy program bezpłatnych badań termowizyjnych budynków na terenie wybranych osiedli domów jednorodzinnych.

W tegorocznej edycji projektu zaplanowano przebadanie 200 domów z czterech rejonów Poznania: Świerczewa, Smochowic, Starych Winograd i osiedla Warszawskiego. Poznański magistrat zaprasza chętnych do rejestrowania się na stronie www.trzymajcieplo.pl. Badania rozpoczną się 25 stycznia. Ze względów technicznych prowadzone będą w dni robocze, w godzinach 17-20.

Badania kamerą termowizyjną pozwolą zobaczyć  dokładnie te miejsca, gdzie utrata ciepła jest największa. Zdjęcia udostępnione będą tylko właścicielowi posesji i posłużą do podjęcia przez mieszkańców decyzji, co należy poprawić, żeby nie tracić pieniędzy na bezcelowe ogrzewanie powietrza na zewnątrz.

Projekt "Trzymaj ciepło" jest elementem kampanii informacyjnej na rzecz oszczędzania energii cieplnej w gospodarstwach domowych. Jego celem jest zwrócenie uwagi na powstające straty ciepła w budynkach, które niepotrzebnie obciążają środowisko, a za które płacą ich mieszkańcy. Opłaty za energię cieplną są jednymi z najwyższych w budżetach domowych. Można ograniczyć zużycie energii cieplnej bez obniżenia komfortu mieszkania z korzyścią dla naszego portfela i dla środowiska.

Partnerem projektu "Trzymaj ciepło" są przedsiębiorstwa poznańskie z Grupy Dalkia, które produkują i dostarczają ciepło do ponad połowy mieszkańców Poznania. Jego wykonawcą – O.K.E.J. Pracownia Elżbiety Olędzkiej-Koprowskiej

Miasto Poznań planuje kontynuowanie badań w następnym sezonie grzewczym, jeżeli otrzyma na ten cel środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu i Partnera projektu.

źróło: poznan.pl

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj