Prezydent Grudziądza Robert Malinowski oraz Peter-Heinrich Boysen, Członek Zarządu EVIAG AG i Stefan Gabriel, Dyrektor Sprzedaży EVIAG AG podpisali 18 sierpnia list intencyjny w sprawie budowy w Grudziądzu fabryki produkującej turbiny wiatrowe dla farm wiatrowych.

– Rozmowy z inwestorem rozpoczęły się już w ubiegłym roku. Przedstawiliśmy naszą ofertę i możliwości jakie daje umieszczenie przedsięwzięcia w naszej strefie ekonomicznej. Podpisanie listu intencyjnego jest równoznaczne z deklaracją woli współpracy przy projekcie inwestycyjnym. Zobowiązaliśmy się do rozpatrywania wszelkich wniosków firmy EVIAG AG w sprawach leżących w kompetencji gminy-miasta Grudziądz w możliwie jak najszybszych terminach oraz zwolnienia inwestycji od podatku od nieruchomości na warunkach określonych miejscowymi przepisami prawa – mówił prezydent Robert Malinowski.  

EVIAG AG wyraża wolę nabycia nieruchomości o powierzchni 5 ha, zlokalizowanej w obrębie Regionalnego Parku Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Grudziądzu, w celu budowy fabryki produkującej turbiny, warunkując start inwestycji powodzeniem realizacyjnym swoich farm wiatrowych w Polsce. Budowa fabryki w Grudziądzu planowana jest w chwili, gdy projket siłowni wiatrowych w naszym kraju uzyska wszelkie wymagane pozwolenia oraz zgodę na przyłączenie do sieci, ale nie później niż do końca 2012 r.

– Grudziądz ma doskonałą lokalizację i możliwości, dlatego to właśnie w tym miejscu chcielibyśmy realizować naszą inwestycję. Eviag AG jest producentem wielu MW energii wiatrowej, firmę założyła w 2008 r. grupa specjalistów z tego zakresu. Mamy nadzieję, że kolejnym etapem naszej działalności będzie budowa farm wiatrowych na terenie Polski, a w Grudziądzu zlokalizowanie fabryki turbin. Warto zaznaczyć, że w Polsce jest ogromny potencjał dla tej branży – powiedział Peter – Heinrich Boysen, Członek Zarządu EVIAG AG.

źródło: grudziadz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj