Jak podaje portal Onet Rada Ministrów proceduje nad uchwałą dotyczącą wykonania postanowienia Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie kopalni Turów.

Według projektu uchwały, karę, która obecnie wynosi już ponad 200 mln zł zapłacić miałoby nie Ministerstwo Klimatu, nadzorujące od początku niefortunne negocjacje z Czechami, lecz resort aktywów państwowych, kierowany przez wicepremiera Jacka Sasina.

Tryb ekspresowy

Jak czytamy na portalu “Onet widział projekt uchwały Rady Ministrów, który niespodziewanie w poniedziałek po południu trafił do konsultacji międzyresortowych w trybie obiegowym. O iście ekspresowym tempie procedowania nad dokumentem wytworzonym przez Kancelarię Premiera świadczyć może fakt, że ministerstwa na przedstawienie swoich uwag do projektu dostały zaledwie kilka minut”.
Według projektu uchwały rządu, która została wysłana do konsultacji międzyresortowych w poniedziałek o godz. 16:42: “Rada Ministrów zobowiązuje Ministra Aktywów Państwowych do wykonania postanowienia Wiceprezes Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 20 września 2021 w sprawie C-121/21. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia”.

Ostry spór w rządzie 

Według Onetu projekt uchwały obligujący wicepremiera i szefa MAP Jacka Sasina do zapłaty kary nałożonej przez TSUE wywołał ostry spór w rządzie. W konsekwencji konsultacje w trybie obiegowym miały stanąć w miejscu, a sam projekt uchwały ma być przedmiotem dyskusji na wtorkowym posiedzeniu rządu.

Źródło: Onet.pl

 

Czytaj więcej

Skomentuj