Turystyczny Oskar dla wrocławskiego Hydropolis

Turystyczny Oskar dla wrocławskiego Hydropolis
ko
28.11.2018, o godz. 17:34
czas czytania: około 2 minut
0

Wrocławskie centrum wiedzy o wodzie Hydropolis najlepszym produktem turystycznym 2018 roku. Tytuł przyznaje Polska Organizacja Turystyczna za wkład w rozwój krajowej turystyki.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

– Od powstania Hydropolis bardzo chcieliśmy, by to miejsce było jednym z atrakcyjniejszych w Polsce. Już za kilka dni, będziemy świętować 3. urodziny i lepszego prezentu, który potwierdza realizację naszej misji, nie mogliśmy sobie wymarzyć – zapewnia Witold Ziomek, prezes MPWiK.

12 wyróżnienie

Szesnasty raz kapituła działająca przy Polskiej Organizacji Turystycznej złożona między innymi z ekspertów i dziennikarzy wybrała najlepsze produkty turystyczne kraju.  Certyfikaty przyznano dziesięciu miejscom w Polsce – m.in. Kompleksowi Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu i gdańskiemu Hevelianum.

To już 12. wyróżnienie dla wrocławskiego Hydropolis w ciągu 3 lat istnienia tego miejsca. Wcześniej wyróżniono je m.iin. tytułem Cud Polski 2016 National Geographic Traveler czy wyróżnieniem w konkursie Zabytek Zadbany Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wejdź do batyskafu

Hydropolis jest jedynym w Polsce i jednym z nielicznych w świecie centrów wiedzy poświęconym wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym neogotyckim podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4600 m². Zbiornik należący do wrocławskich wodociągów pełnił swą pierwotną funkcję do 2011 roku. W grudniu 2015 roku wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przekształciło budowlę w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis.

Znajdujące się tutaj technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą  ukazaniu wody z różnych perspektyw. Zwiedzający odkrywa procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi. W jednej z 9 stref tematycznych można m.in. obejrzeć film o powstaniu wody na panoramicznym ekranie 360 stopni, wejść do legendarnego batyskafu Trieste w skali 1:1 – pierwszego statku załogowego, który dotarł do najgłębszego miejsca na naszej planecie – czy też samodzielnie sprawdzić działanie starożytnych wynalazków wodnych.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024