Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Tychy zbudują Hub Zielonej Gospodarki

Tychy zbudują Hub Zielonej Gospodarki
Bartłomiej Leśniewski
02.11.2022, o godz. 7:45
czas czytania: około 2 minut
0

Miejsce będzie przeznaczone dla przedsiębiorstw zajmujących się szeroko pojętą ekologią i „zielonymi” technologiami. Urząd Miasta Tychy podpisał umowę na wykonanie projektu tej inwestycji.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Tyski HUB powstanie przy ul. Piłsudskiego, w niezagospodarowanej dotąd części budynku Zespołu Szkół Municypalnych, pomiędzy Mediateką, a Halą Sportową – informuje UM Tychy.

W jednym miejscu

– Chcemy w jednym miejscu zgromadzić wszystkie strefy aktywności, administracji publicznej, przedsiębiorstw prywatnych, start-up’ów, być może też uczelni, które w swojej działalności zajmują się szeroko pojętą ekologią, zmianami klimatycznymi, nowymi źródłami energii – mówi Jan Cofała – naczelnik Wydziału Innowacji i Inwestycji w Urzędzie Miasta Tychy.

– Tychy są postrzegane jako zielone miasto i chcą, by ta opinia została utrzymana. Dlatego m.in. inwestują w „zielone” technologie. Ma to zachęcić przedsiębiorców i mieszkańców do pozostania w mieście, a także do lokowania swoich firm właśnie w Tychach – dopowiada komunikat Urzędu Miasta Tychy.

Zielony biznes

–Do tej pory środki, które pozyskiwaliśmy przeznaczaliśmy głównie np. na komunikację miejską, albo na infrastrukturę: kanalizację, przebudowę dróg, budowę parkingów czy oświetlenie. Teraz uznaliśmy, że czas zwrócić się z ofertą do przedsiębiorców, którzy też płacą podatki u nas w mieście i także są ważną częścią naszego miasta.  Mamy nadzieję, że to zachęci przedsiębiorców i mieszkańców do pozostania w mieście, a także do lokowania swoich firm właśnie w Tychach – mówi Hanna Skoczylas – z-ca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

Miasto chce na budowę HUB-u pozyskać środki z programu Fundusz Sprawiedliwej Transformacji. Gmina stara się o pozyskanie 100 mln zł na sfinansowanie tego przedsięwzięcia.

Umowa

W ramach umowy firma ma m.in. opracować projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno – budowlany wraz z opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi niezbędnymi dokumentami, a także uzyskać pozwolenia na budowę.

Zgodnie z umową na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę wykonawca – firma Paradox ma 8 miesięcy od daty zawarcia umowy, na opracowanie koncepcji: 6 tygodni od daty zawarcia umowy.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024