Reklama


Tydzień Czystego Lasu w Szczecinie

Tydzień Czystego Lasu w Szczecinie
pap/jw
10.03.2025, o godz. 12:01
czas czytania: około 2 minut
0

Tydzień Czystego Lasu rozpoczął się w poniedziałek w parku Klęskowo i wokół jeziora Głębokie. Śmieci zostawione w lasach zbierali seniorzy oraz uczniowie. Zachęcając do udziału w akcji, urząd miasta przypomniał, że w 2024 r. z Lasów Miejskich wywieziono 300 ton odpadów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B Kubota [04.03-31.03.25]

Wspólne sprzątanie zielonych terenów Szczecina to coroczna akcja organizowana przez Lasy Miejskie. Wolontariusze i leśnicy, wyposażeni w rękawice i worki, będą od 10 do 15 marca przeczesywać szlaki spacerowe, polany i inne miejsca rekreacji, zbierając pozostawione tam butelki, puszki, opakowania z tworzyw sztucznych, ale też opony czy gruz budowlany.

– W poniedziałek Park Leśny Klęskowo sprzątają słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a okolice jeziora Głębokiego uczniowie pobliskiej szkoły podstawowej oraz młodzież z ośrodka socjoterapii im. Św. Brata Alberta – przekazała Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. – W kolejnych dniach sprzątane będą inne miejsca na Prawobrzeżu i Lewobrzeżu Szczecina – dodała.

Problem śmieci w lasach narasta

Lasy Miejskie (Zakład Usług Komunalnych) zapewniają uczestnikom rękawiczki, worki na śmieci oraz odbiór zebranych odpadów. Każdy dzień pracy kończyć będzie ognisko. Udział w akcji zapowiedziały m.in. rady osiedli i lokalne NGO, np. Stowarzyszenie Kocham Kijewo (dzielnica Szczecina). Porządkowane będą m.in. okolice jeziora Szmaragdowego, Park Leśny Dąbie, Las Arkoński.

W ocenie miejskich służb problem śmieci w lasach narasta. – Widzimy to nie tylko my, ale również mieszkańcy, którzy spędzają w lesie wolny czas. Dlatego zaproponowaliśmy im wspólne działanie, aby miejsce, na którym wszystkim nam zależy, nie utonęło pod stosami śmieci – przedstawił cel akcji kierownik Lasów Miejskich Krzysztof Matuszak.

Żeby zwrócić uwagę na problem odpadów na terenach zielonych, miasto chce ustawić w parkach i lasach otaczających Szczecin kilkadziesiąt tablic z hasłem “Nie śmieć! Miałeś siłę przynieść pełne. Zabierz PUSTE, są lżejsze!”, żeby spacerowicze nie zostawiali po sobie np. butelek.

Szczeciński magistrat przekazał, że w ubiegłym roku, w ramach tzw. bieżącego utrzymania, wywieziono prawie 300 ton odpadów, co kosztowało miasto ponad 600 tys. zł. Pięć lat wcześniej odpadów było niespełna 170 ton.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad1a forum komunikacji [26.02-14.04.25]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 webinar KONTROLE SAMORZĄDY 2025 [20.03-28.04.25]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d OPAKOWANIA webinar EIR [03.03-30.03.25]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2025