Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: las

Łącznie artykułów: 67.

750 uczniów posadzi 100 tysięcy drzew

750 uczniów posadzi 100 tysięcy drzew

15.04.2025
0

Ósmoklasiści ze szkoły podstawowej w podszczecińskich Kliniskach razem z marszałkiem województwa posadzili we wtorek ok. 3 tys. sosen. Tak zaczęła się wspólna akcja samorządu województwa i Lasów Państwowych sadzenia 100 tysięcy drzew.

Tydzień Czystego Lasu w Szczecinie

Tydzień Czystego Lasu w Szczecinie

10.03.2025
0

Tydzień Czystego Lasu rozpoczął się w poniedziałek w parku Klęskowo i wokół jeziora Głębokie. Śmieci zostawione w lasach zbierali seniorzy oraz uczniowie. Zachęcając do udziału w akcji, urząd miasta przypomniał, że w 2024 r. z Lasów Miejskich wywieziono 300 ton odpadów.

MKiŚ: Duży spadek eksportu drewna do Chin

MKiŚ: Duży spadek eksportu drewna do Chin

Najnowsze dane dotyczące eksportu drewna poza obszary Unii Europejskiej pokazują znaczny spadek liczby ton drewna opałowego i surowego, jaki wyjechał z Polski. Dla eksportu do Chin to spadek o 100 tysięcy ton między pierwszym a kończącym się drugim półroczem 2024 r. – informuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Rybnik zasadzi las metodą Miyawaki'ego

Rybnik zasadzi las metodą Miyawaki'ego

22.11.2024
0

W Rybniku postanie pierwszy mikrolas zrealizowany metodą Miyawaki'ego Do udziału we wspólnym sadzeniu Urząd Miasta zaprasza w najbliższą środę, 27 listopada, na terenie pomiędzy ulicami Budowlanych i św. Józefa, za Zespołem Szkół Ekonomiczno-Usługowych (przy rondzie Mazamet).

Czechowice-Dziedzice i rewitalizacja parku

Czechowice-Dziedzice i rewitalizacja parku "Lasek"

19.11.2024
0

Rewitalizację parku nazywanego miejskim laskiem zakończyły Czechowice-Dziedzice. Tamtejszy magistrat podał, że na 3,5-ha terenie zachowano starodrzew, zadbano o krzewy, odtworzono alejki, w tym dla rolkarzy, a także wybudowano tężnię. Koszt wyniósł 6 mln zł.

Dorożała: Dialog w zarządzaniu lasami

Dorożała: Dialog w zarządzaniu lasami

Zdaniem wiceministra klimatu i środowiska Mikołaja Dorożały, dla dobra lasów potrzebny jest konstruktywny dialog różnych stron – leśników, społeczników i samorządowców. – To niezwykle istotne, abyśmy potrafili ze sobą rozmawiać – podkreślił.

css.php
Copyright © 2026