Tysiąc hektarów pod farmy fotowoltaiczne

Tysiąc hektarów pod farmy fotowoltaiczne
dom
10.03.2020, o godz. 8:43
czas czytania: około 1 minuty
0

Grupa Kapitałowa PGE zabezpieczyła tysiąc hektarów gruntów, na których wybuduje farmy fotowoltaiczne o mocy ponad 500 MW. Największe projekty zostaną realizowane w woj. lubelskim, lubuskim, łódzkim, podkarpackim i zachodniopomorskimi.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

GK PGE podpisała umowy dzierżawy z blisko 100 podmiotami – prywatnymi właścicielami i jednostkami samorządu terytorialnego. Nawiązano także współpracę z wieloma instytucjami i przedsiębiorstwami, w tym z dużymi państwowymi firmami, jak Grupa Azoty, PKP czy KGHM Polska Miedź. Pod inwestycje fotowoltaiczne trafiły ponadto tereny należące do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, np. ok 100 ha nieużytków położonych przy Elektrowni Bełchatów.

– W PGE rozwijamy zielony kierunek i do 2030 r. zamierzamy zbudować instalacje fotowoltaiczne o mocy 2,5 GW co umocni naszą pozycję lidera na rynku OZE w Polsce – mówi Paweł Mazurkiewicz z PGE Energia Odnawialna.

Firma szuka płaskich, niezacienionych działek o jak największej powierzchni, minimum dwuhektarowych. Optymalne są grunty czwartej, piątej i szóstej klasy, z bezpośrednim dostępem do drogi i stacją lub linią elektroenergetyczną znajdującą się w jej najbliższym otoczeniu.

Wśród planowanych inwestycji są z jednej strony małe, jednomegawatowe projekty takie jak: PV Bliskowice, PV Lesko, PV Lutol1 i PV Lutol2, które wygrały grudniową aukcję na sprzedaż energii elektrycznej w instalacjach OZE. Z drugiej strony GK PGE jest zainteresowana instalacjami o mocy nawet ponad 100 MW. Takie możliwości daje m.in. rozwijana etapowo inwestycja na terenach Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024