W Łodzi na ulicy Piotrkowskiej – od al. Piłsudskiego do pl. Wolności – na ulicznych latarniach pojawiły się kwietniki. Pelargonie i surfinie rozrosną się i najdalej za dwa tygodnie dodadzą koloru głównej ulicy miasta.

– Koszt przedsięwzięcia wyniósł 250 tys. złotych, ale za te pieniądze otrzymaliśmy stabilne i estetyczne wiszące kwietniki, które posłużą miastu przez wiele lat . Cena obejmuje również koszt podłoża roślin i opieki nad nimi przez cały okres wegetacji – mówi wiceprezydent Dariusz Joński.

Planowane jest również posadzenie drzew wzdłuż ulicy Piotrkowskiej. Muszą to być jednak odpowiednie gatunki, które łatwo znoszą specyficzne warunki biologiczne panujące w centrum miasta.

Rozstrzygnięto również konkurs na udekorowanie roślinami ronda Biłyka. Przez dwa tygodnie łodzianie mogli głosować na trzy projekty znajdujące się na stronie internetowej ZDiT. Ponad 47 proc. głosujących wybrało koncepcję geometrycznaą przygotowaną przez jedną z firm ogrodniczych. Przedsiębiorstwo, zobowiązało się także do nieodpłatnego udekorowania ronda. Prace nad realizacją projektu rozpoczną się już na początku lipca.

źródło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj