1 / 8

Nowoczesny plac zabaw, boiska do koszykówki i siatkówki, siłownia pod chmurką i miejsce na grilla – to tylko niektóre elementy kompleksu rekreacyjno-sportowego, który powstał przy ul. Węglowej w Białymstoku.

Od 2 sierpnia białostoczanie mogą więc korzystać z nowego kompleksu, który zajmuje prawie 40 tys. m2. Podczas oficjalnego otwarcia obiektu dla mieszkańców odbył się festyn „Dzień z Węglową”. Każdy, bez względu na wiek, mógł znaleźć coś dla siebie – począwszy od zabaw dla dzieci, aż po zajęcia sportowe dla młodzieży i dorosłych.

Nowy kompleks powstał dzięki realizacji projektu „Społeczna koncepcja Węglowa etap I”, którego wartość wyniosła ok. 3 mln 135 tys. zł. – To przykład na to, jak połączyć kreatywność białostoczan z możliwościami finansowymi miasta  – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Koncepcję tę stworzyło Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie, a zgłaszając ją do Budżetu Obywatelskiego 2014 umożliwiło jej zrealizowanie – dodaje.

Projekt zdobył 4 187 głosów mieszkańców Białegostoku, co dowodzi jak dużym zainteresowaniem cieszą się tego typu tereny rekreacyjne, jak dużą rolę odgrywa sport w życiu mieszkańców, ale przede wszystkim jak ważne jest wspólne zmienianie najbliższego otoczenia i współdecydowanie o losach takich właśnie przedsięwzięć.

Powojskowymi magazynami, mieszczącymi się przy ul. Węglowej zainteresowało się Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie, które już 2013 r. realizowało projekt  „Węglowa – Społeczna Koncepcja”. Jego celem było animowanie pogłębionego dialogu społecznego w Białymstoku i opracowanie modelowych rozwiązań w tym zakresie. W efekcie powstało opracowanie „Węglowa: miejsce do potęgi trzeciej. Społeczna koncepcja zagospodarowania przestrzennego”, a więc kompleksowa wizja rewitalizacji i rozwoju przestrzeni publicznej.

Więcej na temat projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie: http://weglowa.org

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj