Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

Uliczne zdroje w Kaliszu znów działają

Uliczne zdroje w Kaliszu znów działają
PU
09.05.2022, o godz. 10:26
czas czytania: około 2 minut
0

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, w miniony weekend w Kaliszu zaczęły działać uliczne zdroje. Świeża, zdrowa, i podobno pyszna woda z kaliskiego wodociągu płynie w pięciu punktach miasta.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Uliczne zdroje w Kaliszu nie działały przez ostatnie dwa lata, ponieważ, ze względu na pandemię, korzystania ze źródeł zabraniał Sanepid. Teraz, kiedy nadchodzą cieplejsze dni, podczas spacerów, czy uprawiania sportów ruchowych, będzie można ugasić pragnienie smaczną wodą.

Uliczne zdroje zdrowsze niż butelki

Woda z kranu jest dużo zdrowsza niż ta z butelek plastikowych. Bywa, że te leżą przez wiele godzin na słońcu, wydzielając przy tym trujące związki chemiczne. Ponadto zmniejszając zużycie plastiku do produkcji butelek chronimy środowisko naturalne. Przed uruchomieniem każdy z kaliskich zdrojów został zdezynfekowany, pobrano również próbki wody do badań bakteriologicznych i fizykochemicznych.

Badania przez cały sezon

Woda ze zdrojów będzie badana przez cały sezon, czyli do października. Pragnienie w upalne dni można zaspokoić w pięciu punktach w mieście, na Polach Marsowych przy ul. Wyszyńskiego, przy ul. Podmiejskiej (Orlik), przy ul. Poznańskiej (stacja uzdatniania wody), w Parku Miejskim przy Baszcie Dorotce oraz na placu zabaw przy ul. Tuszyńskiej. Jak zapowiada PWiK w Kaliszu, w ciągu najbliższych dni uruchomione zostaną zdroje na Placy Bogusławskiego oraz na terenie spółki przy ul. Nowy Świat 2a.

Wyjątkowe właściwości

Uliczne zdroje działają w Kaliszu od 2014 roku. Jak podkreślają specjaliści z kaliskich wodociągów, szczególnie wyjątkowe właściwości ma woda ze źródełka przy ul. Poznańskiej. Zawiera w swoim składzie większe ilości siarczanów, a to z kolei sprzyja łagodzeniu drobnych dolegliwości żołądkowych i leczeniu dolegliwości „poimprezowych”. Korzystanie z ulicznych zdrojów w Kaliszu jest oczywiście bezpłatne.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023