Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Umowy na budowę 30 km dróg ekspresowych na Pomorzu Zachodnim

Umowy na budowę 30 km dróg ekspresowych na Pomorzu Zachodnim
Bartłomiej Leśniewski
08.07.2024, o godz. 9:17
czas czytania: około 2 minut
0

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S10 w Zachodniopomorskiem. Po ukończeniu całości prac na trasą S10 będzie ona najszybszym połączeniem Szczecina z Warszawą.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Jak poinformowało Ministerstwo Infrastruktury, chodzi o odcinki Stargard – Suchań i Recz – Cybowo.

W kierunku Warszawy

Wykonawcą odcinka Stargard – Suchań o długości 13,8 km będzie Budimex, za 450,38 mln zł, a odcinek Recz – Cybowo o długości 15,7 km wybuduje za 647 mln zł konsorcjum Kobylarnia i Mirbud.

Ministerstwo infrastruktury podkreśliło, że podpisanie umów oznacza, że sześć z ośmiu odcinków S10 między Szczecinem Piłą jest już w realizacji. “Na trasie pomiędzy Szczecinem a Piłą do podpisania pozostały jeszcze dwie ostatnie umowy na odcinki Szczecin Kijewo – Zdunowo i Łowicz Wałecki – Piecnik. Dla obu zadań trwa postępowanie przetargowe. Liczę na to, że proces inwestycyjny dla całej trasy przebiegnie bez zakłóceń i już w 2028 r. będziemy mogli podróżować nową, komfortową i przede wszystkim bezpieczną drogą ekspresową S10” — powiedział wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka, cytowany w komunikacie resortu.

Projektuj i buduj

Jak zaznaczyło ministerstwo, budowa obu odcinków została zaplanowana w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. i prowadzona będzie w formule „Projektuj i buduj”. Wykonawcy będą mieć 10 miesięcy od podpisania umowy na opracowanie projektu budowlanego i złożenie wniosku o decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Po jej uzyskaniu rozpoczną się prace w terenie, co jest planowane pod koniec 2025 r. Kierowcy mają skorzystać z nowej trasy w 2028 r.

Docelowo trasa S10 będzie miała ok. 400 km długości i połączy Szczecin przez Piłę, Bydgoszcz i Toruń z Obwodnicą Aglomeracji Warszawskiej w okolicy Naruszewa, a bezpośredni dojazd do stolicy zapewni droga ekspresowa S7.

 

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024