Ponad 103 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 zostanie rozdzielone na budowę i rozwój stref aktywności gospodarczej. Trwa jesienny nabór wniosków.

Unijne dotacje będą mogły otrzymać samorządy i podmioty, które zarządzają strefami aktywności gospodarczej (SAG).

– Rozwój gospodarczy Małopolski to jeden z kluczowych priorytetów samorządu województwa. Nie od dziś wiadomo, że motorem rozwoju gospodarki są prężnie działające strefy aktywności gospodarczej, które przyciągają do naszego regionu poważnych przedsiębiorców zarówno z kraju jak i zagranicy. Właśnie dlatego, tylko w tej perspektywie finansowej, na rozwój SAG-ów w Małopolsce przeznaczyliśmy łącznie ponad 250 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego  – mówi wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys.

Dotacje mogą być przyznawane na m.in. „uzbrojenie” terenów pod inwestycje, czyli wyposażenie ich w niezbędną infrastrukturę, tworzenie wewnętrznych dróg, chodników, ścieżek rowerowych i parkingów (wyłącznie jako element uzupełniający projektu), a także budynki i budowle (jeśli są niezbędne do właściwego funkcjonowania SAG). Strefy, w których mają być realizowane inwestycje muszą być objęte Subregionalnym Programem Rozwoju.

Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi 85% (z zastrzeżeniem projektów objętych pomocą publiczną i/lub pomocą de minimis). Jesienny nabór wniosków potrwa do 30 listopada 2018 r., do godziny 15.00. Regulamin z pełne zasady naboru wniosków dostępne są tutaj.

Czytaj więcej

Skomentuj