Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Unijne wsparcie dla stref aktywności gospodarczej

Unijne wsparcie dla stref aktywności gospodarczej
szp
14.11.2018, o godz. 12:34
czas czytania: około 1 minuty
0

Ponad 103 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 zostanie rozdzielone na budowę i rozwój stref aktywności gospodarczej. Trwa jesienny nabór wniosków.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Unijne dotacje będą mogły otrzymać samorządy i podmioty, które zarządzają strefami aktywności gospodarczej (SAG).

– Rozwój gospodarczy Małopolski to jeden z kluczowych priorytetów samorządu województwa. Nie od dziś wiadomo, że motorem rozwoju gospodarki są prężnie działające strefy aktywności gospodarczej, które przyciągają do naszego regionu poważnych przedsiębiorców zarówno z kraju jak i zagranicy. Właśnie dlatego, tylko w tej perspektywie finansowej, na rozwój SAG-ów w Małopolsce przeznaczyliśmy łącznie ponad 250 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego  – mówi wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys.

Dotacje mogą być przyznawane na m.in. „uzbrojenie” terenów pod inwestycje, czyli wyposażenie ich w niezbędną infrastrukturę, tworzenie wewnętrznych dróg, chodników, ścieżek rowerowych i parkingów (wyłącznie jako element uzupełniający projektu), a także budynki i budowle (jeśli są niezbędne do właściwego funkcjonowania SAG). Strefy, w których mają być realizowane inwestycje muszą być objęte Subregionalnym Programem Rozwoju.

Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi 85% (z zastrzeżeniem projektów objętych pomocą publiczną i/lub pomocą de minimis). Jesienny nabór wniosków potrwa do 30 listopada 2018 r., do godziny 15.00. Regulamin z pełne zasady naboru wniosków dostępne są tutaj.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad1b wykroczenia 10.06 [23.04-10.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2024