Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu uruchamia studia "Ekologia w biznesie"

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu uruchamia studia
26.06.2018, o godz. 11:09
czas czytania: około 2 minut
1

„Ekologia w biznesie, czyli jak budować zielone strategie” to nowy kierunek studiów podyplomowych, które uruchamia Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Celem studiów jest dostarczenie słuchaczom wiedzy i praktycznych umiejętności kreowania strategii środowiskowych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

– Kierunek „Ekologia w biznesie” jest odpowiedzią na rosnące znaczenie ochrony środowiska w firmach, ale także w urzędach i instytucjach publicznych – mówi prof. Izabela Janicka, szefowa kierunku.

– Zielone strategie już są standardem w dużych, międzynarodowych firmach, jednak nawet i one muszą nadążać za dynamicznie zmieniającymi się regulacjami i trendami (…) Działania te mogą stać się źródłem realnych oszczędności, nowych możliwości biznesowych i przewagi konkurencyjnej. Nasze studia mają wyposażyć słuchaczy w wiedzę i narzędzia, aby potrafili to uczynić – dodaje Janicka.

Studenci nowego kierunku będą mogli poznać trendy rozwoju ekologii w UE i w Polsce w kontekście biznesu i przygotowania go do stworzenia strategii ochrony środowiska w firmie. Słuchacz pozna aktualną wiedzę dotyczącą funkcjonowania nowoczesnego przedsiębiorstwa opartego o idee gospodarki o obiegu zamkniętym (ang. circular economy), zrównoważony rozwój, “czystą produkcję”, CSR, czy “zielony” wizerunek – zapewniają przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Studia adresowane są do absolwentów szkół wyższych, w tym pracowników firm produkcyjnych i usługowych (dyrektorów zarządzających, managerów marketingu, PR, CSR, specjalistów ds. ochrony środowiska).

Wykładowcami studiów będą naukowcy, znani aktywiści (Ewa Sufin-Jacquemart z Fundacji Strefa Zieleni, Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka fundacji Nasza Ziemia), pracownicy instytucji (Agnieszka Sznyk z Instytutu Innowacyjnej Gospodarki) oraz praktycy z takich firm jak Solaris, Kompania Piwowarska, Abrys.

Studia uruchomione będą przy minimalnej liczbie słuchaczy (15 osób). Więcej informacji (program studiów, aplikacja) można znaleźć TUTAJ.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Envicon – po enviconie od 13.12.2023 AD1A

Komentarze (1)


słuchacz

Komentarz #14026 dodany 2018-09-28 15:20:58

Wielka szkoda, że niewiele osób jest zainteresowanych tak przyszłościowym kierunkiem.

Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Ochrona środowiska
css.php
Copyright © 2024