Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Urząd Miejski w Białymstoku rozda budki lęgowe

Urząd Miejski w Białymstoku rozda budki lęgowe
jw
21.02.2024, o godz. 12:33
czas czytania: około 2 minut
0

Urząd Miejski w Białymstoku zachęca mieszkańców do ochrony ptaków mieszkających na terenie miasta. W najbliższą niedzielę (25 lutego) w Parku Planty zostanie rozdanych 300 budek lęgowych, które białostoczanie będą mogli zawiesić na swojej posesji. To już trzecia taka akcja zorganizowana przez miasto.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Budki lęgowe dla ptaków zostały kupione w styczniu. Miasto za 452 domki zapłaciło 10 tys. zł. Będą rozdawane w Parku Planty – w Alei Zakochanych, od strony ul. Akademickiej – 25 lutego od godz. 12.00. Do mieszkańców trafi 300 budek lęgowych. Zgodnie z regulaminem akcji jedna osoba będzie mogła otrzymać jedną budkę wraz z instrukcją, dotyczącą jej prawidłowego zawieszenia. Warunkiem otrzymania budki będzie powieszenie jej na terenie Białegostoku w sposób zgodny z otrzymaną instrukcją. Trzeba będzie wypełnić ankietę, wpisując do niej imię i nazwisko, numer telefonu, adres nieruchomości, na terenie której zawieszona będzie budka, a także miejsce planowanej lokalizacji budki (np. drzewo, budynek lub inne).

Ochrona miejskich ptaków

– Myślę, że to dobry sposób na ochronę ptaków żyjących w naszym mieście – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Trzeba pamiętać, że mają one ogromne znaczenie dla zachowania równowagi biologicznej, a ich obserwacja przynosi wiele przyjemności i dorosłym, i dzieciom.

Wzięcie udziału w przedsięwzięciu równoznaczne będzie z wyrażeniem zgody na wykonanie zdjęcia budki w miejscu jej powieszenia. Ankiety do wypełnienia dostępne będą w niedzielę, są też zamieszczone w załączniku poniżej.

Osoby, które nie będą mogły przyjść do Parku Planty po budkę, będą jeszcze miały szansę na jej otrzymanie. Warunkiem będzie przesłanie wypełnionej ankiety drogą elektroniczną. O tym, kto otrzyma budkę lęgową dla ptaków, będzie decydowała kolejność zgłoszeń – tj. termin wpływu wiadomości elektronicznej z poprawnie wypełnioną ankietą. W tej formie zostanie przekazanych 50 domków. Po weryfikacji zgłoszeń 50 osób otrzyma wiadomość zwrotną z terminem odbioru budki w budynku Urzędu Miejskiego. Pozostałe lub nieodebrane budki zostaną przekazane do przedszkoli i szkół z terenu Białegostoku.

Dla kogo budki lęgowe?

Skrzynki lęgowe rozdawane przez miasto wykorzystywane będą głównie przez następujące ptaki: bogatki, modraszki, mazurki, wróble, pleszki, kowaliki.

To już trzecia taka akcja, organizowana przez Urząd Miasta. Podczas dwóch poprzednich miasto przekazało mieszkańcom 688 budek. Według szacunków ptaki zasiedliły 305 domków, czyli aż 45%.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Ochrona środowiska
css.php
Copyright © 2024