Dziś w Szczecinie rozpoczyna się IV Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa “Zieleń Miejska – utrzymanie i funkcje zieleni miejskiej”.

Czwarta już edycja ogólnopolskiej konferencji poświęcona będzie problemom, które wynikają z interdyscyplinarnego charakteru zieleni miejskiej.

Podczas dwóch dni obrad pracownicy naukowi oraz praktycy przedstawią różnorodne zagadnienia związane z terenami zielonymi. Znawcy tematu opowiedzą o swoich doświadczeniach, pomysłach i praktycznych rozwiązaniach w projektowaniu, urządzaniu i utrzymywaniu zieleni miejskiej.

Podczas konferencji uczestnicy będą mieli również okazję do zapoznania się z zasobami przyrodniczymi jednego z najbardziej zielonych miast polskich. Wycieczka po szczecińskich parkach, cmentarzach i zieleńcach niewątpliwie będzie istotnym elementem spotkania.

Konferencja adresowana jest do przedstawicieli wydziałów ochrony środowiska oraz wydziałów komunalnych urzędów miejskich i gminnych, architektów krajobrazu, przedstawicieli firm wykonawczych i producentów, specjalistów ds. zieleni oraz wszystkich tych, którzy interesują się problematyką zieleni w miastach.

Organizatorem konferencji jest firma ABRYS z Poznania. Serwis www.komunalny.pl jest jednym z patronów medialnych imprezy.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj