Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

W Bronkowicach wodociągowcy szukają źródła awarii

W Bronkowicach wodociągowcy szukają źródła awarii
R.G.
15.12.2023, o godz. 15:11
czas czytania: około 2 minut
0

Trudne zadanie stoi przed wodociągowcami z Gminnego Zakładu Usługowo-Inwestycyjnego w gminie Pawłów (woj. świętokrzyskie, powiat starachowicki), gdzie ponad 300 mieszkańców miejscowości Bronkowice już od kilku dni dni pozbawionych wody w kranach, a specjaliści z GZUI mają problem z jej zlokalizowaniem. Jest apel do mieszkańców.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

– Pracownicy gminnego zakładu pracują po kilkanaście godzin dziennie – mówi Marek Wojtas, wójt gminy Pawłów. – Posprawdzaliśmy wszelkie możliwości. Myśleliśmy, że to jest jakiś wyciek, bo ubywa nam wody tle, że co dwa dni można nią napełnić basen olimpijski. To są ogromne ilości wody, a tego nigdzie nie widać – podsumowuje włodarz gminy.

Problem z lokalizacją wycieku

– Nasi pracownicy muszą sprawdzać tereny niezamieszkałe, tam gdzie nie ma ludzi, bo wodociągi przebiegają przez pola – dodaje Dariusz Stanecki, kierownik Gminnego Zakładu Usługowo-Inwestycyjnego w Pawłowie. – To nie jest obszar miejski, gdzie łatwiej byłoby to zlokalizować. Ustalenie miejsca awarii dodatkowo utrudnia deszczowa aura i roztopy. Gdyby to było w porze suchej, letniej to każda plama i odbarwienie gleby wskazywałoby na potencjalny wyciek. I on natychmiast byłby rozkopany i usunięty. A w tym przypadku bardzo trudno doszukać się miejsca wycieku – zaznacza kierownik Stanecki.

Prośba o pomoc mieszkańców 

W efekcie GZUI BRZEZIE zwrócił się do mieszkańców miejscowości Bronkowice, Radkowice, Rzepin I, Rzepin II, Rzepin Kolonia, Pawłów, Bukówka, Warszówek, Dąbrowa, Kałków, Godów z prośbą o pomoc w zlokalizowaniu awarii sieci wodociągowej.

“Prosimy o sprawdzenie własnych obejść, jaki pustostanów będących w Waszym posiadaniu lub po sąsiedzku. W przypadku stwierdzenia nieszczelności prosimy o pilny kontakt telefoniczny pod numer 606 828 175.” – piszą przedstawiciele GZUI w mediach społecznościowych.

Najwyższy punkt w gminie 

Niestety braki wody w Bronkowicach są dość częste. Problem wynika także z tego, że miejscowość leży w najwyższym punkcie w gminie i znajduje się powyżej zbiorników wyrównawczych. Rozwiązaniem ma być kilkunastomilionowa inwestycja regulująca gospodarkę wodno-ściekową w gminie Pawłów. Budowa nowej sieci już trwa.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024